HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC tiež prináša nový samostatný VR headset Vive Focus
0

Mesiac dozadu predstavil Oculus svoj nový VR headset Oculus Go, výkonom ako smartfón, no bez nutnosti smartfónu. HTC Vive na to o mesiac prináša tiež podobný headset HTC Vive Focus, ktorý bude na začiatku určený iba pre Čínu. Postavený je na Vive Wave, teda otvorenej VR platforme, s ktorou spolupracuje už 12 firiem, ktoré vyrábajú VR headsety.

HTC zvolilo pre nové okuliare dizajn, ktorý sa od tých súčasných značne odlišuje a to nielen tvarom, ale predovšetkým spôsobom upnutia na hlavu. Na rozdiel od pôvodného HTC Vive alebo Oculus Rift GO sú pri ňom sú zapojené dve integrované kamery, ktoré snímajú svoje okolie a podľa toho môžu pohyb preniesť aj do virtuálneho prostredia.


HTC Vive Focus – špecifikácie

Vive Focus bude plne samostatné zariadenie bez pripojenia na PC alebo nutnosti mobilu. Má v sebe samozrejme výkon podobný smartfónu. O výkon sa postará procesor Snapdragon 835 a AMOLED displej, ktorý je využívaný na väčšine vlajkových lodi spoločnosti Samsung. Výkon bude teda rovnaký aký poznáme pri mobilnej virtuálnej realite. Headset bude mať priamu podporu Unity enginu. A predstavil aj ovládače, ktoré by mali byť na ovládanie väčšiny typov hier.

Vytvoriť aplikáciu pre Vive Focus sa oplatí

Vývojári obsahu pre Viveport, teda hry určené aj pre HTC Vive, ale aj pre tento headset majú peknú motiváciu. Dostanú totiž 100% peňazí zarobených na tejto platforme. Pre headset bude rovnaká možnosť predplatného ako aj na HTC Vive. Vive Focus bude mať teda mesačné predplatné, ktoré umožňuje hrať päticu hier z kompletnej ponuky. Po tridsiatich dňoch je možné tento výber zmeniť. HTC tiež oznámilo novú vývojársku platformu Wave VR, ktorá by mala umožniť publikovanie hier pre viac platforiem. V hre je napríklad aj Daydream od Googlu, pre ktorý HTC takisto plánovalo výrobu okuliarov. Tento zámer ale nakoniec spoločnosť zrušila

HTC Vive Focus bude dostupný primárne na čínskom trhu, rozšírenie do ďalších krajín a rovnako tak cenu zatiaľ firma neoznámila.

Zdroj : RoadToVR

 

 

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk