Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Revolučná VIVE Mars CamTrack pre filmárov ide do predaja
0

Novinku uľahčujúcu využitie virtuálnej filmovej produkcie s podporou populárneho protokolu Free-D a priamym prepojením s UnrealEngine je možné zakúpiť v Európe, USA a Kanade už dnes.

Praha, 8. augusta 2022 – Spoločnosť HTC VIVE dnes začala predaj jedinečného riešenia pre virtuálnu filmovú produkciu VIVE Mars CamTrack, ktoré v kompaktnom systéme integruje nielen sledovanie pohybu kamery, ale aj synchronizáciu kamier a kalibráciu objektívov. Filmárom navyše umožňuje vytvoriť ľubovoľné množstvo virtuálnych kulís a v reálnom čase sledovať výslednú scénu už v okamihu natáčania. V mnohých prípadoch tak úplne eliminuje nutnosť natáčania v konkrétnych lokáciách, vďaka čomu môžu tvorcovia dať neobmedzený priechod svojej fantázii. Filmové štúdiá z Európy, USA a Kanady si môžu kompletný balíček sporiaci produkčné náklady aj čas zaobstarať už teraz. V nasledujúcich mesiacoch sa dočkajú aj tvorcovia z Austrálie, Číny, Japonska, Južnej Kórey a Taiwanu.

VIVE Mars CamTrack

Okrem rozšírenia komerčnej dostupnosti systému VIVE Mars CamTrack doplnil vývojový tím aj podporu populárneho protokolu Free-D. Ten je priemyselným štandardom na sledovanie pozície kamery renomovaných dodávateľov XR a AR zariadení. Systém od HTC tak sprístupňuje virtuálnu produkciu štúdiám po celom svete vrátane nebývalej flexibility a všestrannosti pri implementácii dát na sledovanie kamery.


„Tešíme sa na snímky, ktoré vďaka širokej komunite a systému VIVE Mars CamTrack vzniknú,“ hovorí SVP Business Solutions spoločnosti HTC VIVE Raymond Pao. „Veľmi nás teší, že rozšírením dostupnosti systému a doplnením podpory Free-D môžeme silu virtuálnej produkcie sprístupniť aj menším štúdiám, pre ktoré bola doteraz nedostupnú. To bol napokon cieľ, ktorý sme si pri zrode VIVE Mars CamTrack vytýčili.“

VIVE Mars CamTrack

Zníženie nákladov, jednoduchosť a presnosť

Historicky bol jedným z najväčších nákladov na virtuálnu produkciu zdĺhavý proces jej nastavovania. VIVE Mars CamTrack ho preto výrazne zjednodušuje, čím skracuje dobu produkcie a znižuje náklady. Využitím špičkovej sledovacej technológie Lighthouse so základňovými stanicami sa komplikovaný pracovný postup mení na jednoduché využitie jediného kompaktného riešenia, ktoré umožňuje bezproblémové a presné sledovanie pohybu až troch kamier. Vďaka jedinečnej mobilite systému Mars CamTrack navyše splní potreby pre rôzne situácie od natáčania v malých štúdiách až po skutočne veľké scény.


Najpodstatnejšie výhody systému VIVE Mars CamTrack:
• Sledovanie pohybu až troch kamier zároveň
• Vysoko presné sledovanie pohybu pomocou VIVE Trackerov
• Automatická kalibrácia pre posun kamery a skreslenie objektívu
• Kompatibilita s kodérom objektívu, ktorá umožňuje filmárom meniť hĺbku ostrosti rovnako ako pri tradičnej kamere
• Plug & Play kompatibilita s podporou Free-D a Unreal Engine LiveLink bez nutnosti ďalšieho softvéru
• Obnovenie východiskovej pozície kamery jediným kliknutím
• Genlock synchronizácia kamier prepojená s UnrealEngine LiveLink, umožňujúci okamžitý synchronizovaný výstup medzi skutočnými a virtuálnymi hercami i virtuálnym prostredím
• Robustné prepojenie komponentov pre zníženie latencie

Cena a dostupnosť

Kompletný systém pre virtuálnu produkciu HTC VIVE Mars CamTrack môžu tvorcovia získať na stránkach mars.vive.com za cenu 5 000€.

Zdroj : TS spoločnosti HTC Vive

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk