Standalone VR
Pokračovať v čítaní
Meta Quest Pro VR bol predstavený
0

Meta dnes predstavila novú a vyššiu verziu Meta Quest a to Meta Quest Pro. K nej prichádza aj Xbox Game Pass streaming.

Meta Quest Pro

Meta Quest Pro je nabitý inovatívnymi funkciami, ako sú snímače s vysokým rozlíšením pre zmiešanu realitu, ostré LCD displeje pre ostrý obraz, úplne nový a uhladenejší dizajn a navyše sledovanie oči. Zaujímavosťou je aj prirodzený výraz tváre, ktoré pomôžu vášmu avatarovi odrážať vás vo VR prirodzenejšie.

VR Headset vyjde 25. októbra a jeho cenovka je 1500 dolárov. Vnútro zariadenia bude tvoriť mobilný čip a Snapdragon XR2+, pridá sa naviac 12GB RAM a 256GB úložiska. Ale nie je to jediný procesor, nakoľko každý z ovládačov bude mať svoj Snapdragon 662 čip a tri kamery. Zároveň headset bude mať vonkajšie a aj vnútorné kamery, ktoré budú sledovať vaše oči.


LCD bude tvoriť displej v headsete, Meta ho nazýva Advanced VR LCD. Kde budú rozlíšenia 1800 x 1920px (o 37% viac ako pri Quest 2) na každé oko s local dimming funkciou (500 lediek). Pridáva 90Hz refresh a 106 stupňový pohľad. Žiaľ nie je to revolúcia na trhu v porovnaní s cenovkou.

Spolupráca s Microsoftom

Met rozširuje svoju pôsobnosť a spolupracuje s Microsoftom. V softvérovej vybave headsetu tak dostanete podporu v Teamsoch, ale aj ďalších Microsoft aplikáciách, ktoré majú vo svojom store. Pridávajú k tomu aj Xbox Game Pass streaming na hry. Game Pass bude v budúcnosti dostupný aj na Quest 2 headsetoch.

Teams vo VR
Aplikácia Teams vo virtuálnej realite

Samosledovacie ovladače

Ovládače Meta Quest Pro vyzerajú trochu inak ako tie, ktoré sa dodávajú s Meta Quest 2, ide nové ovládače Meta Quest Touch Pro. Ovládače majú tri vstavané senzory v každom ovládači sledujú ich polohu v 3D priestore nezávisle od VR headsetu, čo poskytuje plný 360-stupňový rozsah pohybu. To zaisťuje stabilné sledovanie vo všetkých aplikáciách VR.

Ovládače boli prepracované tak, aby boli ergonomickejšie a vyváženejšie, vďaka čomu sa cítia ako prirodzené predĺženie vašich rúk. Dodávajú sa aj s vylepšenou haptikou pomocou nášho nového systému TruTouch Haptics, ktorý poskytuje širší a presnejší rozsah spätnej väzby, ako aj dobíjacie batérie. Vďaka nabíjaciemu doku a 45W napájaciemu adaptéru USB-C, ktoré sú súčasťou balenia Meta Quest Pro, môžete mať náhlavnú súpravu aj ovládače nabité a pripravené na použitie.

Meta Quest Pro ovladače
Meta Quest Pro ovladače

Nemusíte však vlastniť Meta Quest Pro, aby ste mohli využívať výhody týchto nových ovládačov, pretože ovládače Touch Pro možno použiť aj s Meta Quest 2. Samostatný pár si môžete zakúpiť za 308,64 USD od konca tohto roka.

Mixovaná realita je skutočnosťou

Meta Quest Pro má úplne novú architektúru snímača s vonkajšími kamerami s vysokým rozlíšením, ktoré zachytávajú 4-násobok pixelov ako externé kamery Meta Quest 2, čím odomykajú zážitok zo zmiešanej reality vo vysokom rozlíšení a plnej farieb. Na Meta Quest 2 vám Passthrough umožní vidieť svet mimo vášho zariadenia čiernobielo. S Meta Quest Pro si môžete prezrieť svoje fyzické prostredie v plnej farbe. To pomáha vývojárom vytvárať robustnejšie zážitky so zmiešanou realitou pomocou našej sady nástrojov Presence Platform. Meta Quest Pro je vybavený stereoskopickým systémom Passthrough pre zmiešanú realitu, ktorý kombinuje viaceré zobrazenia senzorov a vytvára prirodzený pohľad na svet v 3D.

Zmiešaná realita na Meta Quest Pro vám umožňuje skombinovať vaše fyzické prostredie s virtuálnymi prvkami realistickým spôsobom, čo vedie k zlepšenej sociálnej prítomnosti, produktivite a spolupráci. Môžete si vytvoriť veľký virtuálny pracovný priestor s viacerými obrazovkami rozmiestnenými všade okolo vás, pričom budete stále používať fyzickú klávesnicu a myš v aplikáciách na zvýšenie produktivity. Pre dizajnérov nábytku, je možné vytvárať podrobné 3D modely s inými ľuďmi v reálnom čase pomocou Arkio a Gravity Sketch a potom uvidíte, ako vyzerajú vo vašej skutočnej obývačke. A s porozumením scén platformy Presence a zdieľanými priestorovými kotvami môžu vývojári vytvárať virtuálne objekty, ktoré interagujú s vaším fyzickým priestorom – dokonca aj v spoločných prostrediach, kde dvaja alebo viacerí ľudia môžu hrať alebo spolupracovať vo VR v rovnakom fyzickom priestore.

Zdroj: Oculus

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk