Standalone VR
Pokračovať v čítaní
Meta Quest Pro VR bol predstavený
0

Meta dnes predstavila novú a vyššiu verziu Meta Quest a to Meta Quest Pro. K nej prichádza aj Xbox Game Pass streaming.

Meta Quest Pro

Meta Quest Pro je nabitý inovatívnymi funkciami, ako sú snímače s vysokým rozlíšením pre zmiešanu realitu, ostré LCD displeje pre ostrý obraz, úplne nový a uhladenejší dizajn a navyše sledovanie oči. Zaujímavosťou je aj prirodzený výraz tváre, ktoré pomôžu vášmu avatarovi odrážať vás vo VR prirodzenejšie.

VR Headset vyjde 25. októbra a jeho cenovka je 1500 dolárov. Vnútro zariadenia bude tvoriť mobilný čip a Snapdragon XR2+, pridá sa naviac 12GB RAM a 256GB úložiska. Ale nie je to jediný procesor, nakoľko každý z ovládačov bude mať svoj Snapdragon 662 čip a tri kamery. Zároveň headset bude mať vonkajšie a aj vnútorné kamery, ktoré budú sledovať vaše oči.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk