Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Angry Birds AR: Isle of Pigs je hra v rozšírenej realite
0

Angry Birds je jedna z najpopulárnejších hier pre smartfóny. Štúdio Rovio ale predstavilo novú formu hrania a to pomocou rozšírenej reality. Najprv bola dostupná pre iOS a dnes si ju môžete stiahnuť aj do Android smartfónu.

Angry Birds v rozšírenej realite

Angry Birds AR: Isle of Pigs, je hra s rozšírenou realitou založená na koncepte klasickej verzie hry. Hlavným cieľom je vystreľovať z praku vtákov s rôznymi schopnosťami, ktorí musia zničiť zelené prasiatka. Hráči majú zničiť štruktúru stavieb a zarobiť mince na základe presnosti. Tentoraz sa však toto všetko robí prirodzenejším spôsobom.

S pridaním rozšírenej reality môžu hráči zlepšiť svoju presnosť fyzickým chodením po štruktúrach v reálnom svete, aby našli slabé stránky a lepšie uhly. AR verziu si môžete zahrať na ľubovolnom rovnom povrchu. Teda či už v interiéri alebo exteriéri.


Hru si môžete zahrať zadarmo, obsahuje ale reklamy. Pokiaľ by ste sa chceli zbaviť reklám, je to možné zaplatením 3,99€ . Súčasťou hry sú aj in-app nákupy. Za tie si môžete kúpiť vylepšenia. Angry Birds AR: Isle of Pigs je dostupné pre všetky Android zariadenia od verzie systému 7.1 a podporou Arcore.

Angry Birds je aj vo virtuálnej realite

Pokiaľ nemáte smartfón s podporou Arcore, môžete si zahrať hru aj vo virtuálnej realite. Angry Birds VR je dostupná na Steame pre HTC Vive a Oculus Rift. Hra je dostupná aj pre konzolovú virtuálnu realitu PlayStation VR.

Angry Birds VR
Angry Birds VR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk