360 Videá
Pokračovať v čítaní
360° video bieleho domu si môžete pozrieť vo virtuálnej realite
0

Odchádzajúci prezident Barack Obama na svoju rozlúčku vytvoril viacero 360-stupňových videí, ktoré si môžete pozrieť vo virtuálnej realite. Prvým videom je rozlúčkový prejav v McCormick Place v Chicagu, ktorého dlžka je jedna hodina. Ďalším videom je 8-minútová prehliadka Bieleho domu, ktorú na Facebooku zverejnil zakladateľ Mark Zuckerberg.

Prehliadka bieleho domu v 360-stupňoch

Barack Obama, prezident, ktorý je zatiaľ ešte stále v úrade a prvá dáma USA sú sprievodom v tomto videu. Vo videu môžete nájsť viacero priestorov budovy. Oválna pracovňa či pódium, na ktorom mal prezident mnoho prejavov. Video aj napriek tomu poskytuje 360-stupňový rozhľad a zážitok si naplno vychutnáte s VR headsetmi ako je Oculus Rift a Samsung Gear VR. Toto video si vo VR môžete pozrieť pomocou aplikácie Oculus Video, oficiálnej aplikácie od Facebooku.


Oculus Video pre Oculus Rift

Oculus Video pre Gear VR

Dĺžka videá je 8 minút. Neskôr bude publikovaná rozšírená verzia, ktorá ma 20 minút a bude dostupná aj v 3D.

Rozlúčkový prejav Baracka Obamu

Emotívny a posledný prejav predniesol Barack Obama na McCormick Place v Chicagu. Na tomto mieste sa ako víťaz prezidentských volieb prihovoril aj po prvýkrát. Rozlúčka bola sprostredkovaná portálom VR Scout naživo prostredníctvom viacerých sociálnych médií a mohli ste si ju pozrieť aj vo VR.

Zdroj : CNET

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk