HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
7 titulov, ktoré by ste mali skúsiť vo VR herni
1

Na Slovensku už máme niekoľko herní s virtuálnou realitou. Aktuálny a vždy najnovší zoznam nájdete v Menu – Virtuálna Realita – Kde si môžem skúsiť VR. Pokiaľ sa ale do nejakej chystáte a neviete aké VR tituly si máte vyskúšať, môžete skúsiť moje tipy.

Každého baví niečo iné a tak sa nedá povedať, že tipy, ktoré Vám odporúčam Vás budú určite baviť, no pri každej hre spomeniem odporúčaný vek, žáner a o čom je. Samozrejme aj v ktorej herni titul nájdete. Tituly som vyberal najmä podľa toho, ako sú prepracované a dokážu ukázať svet VR v správnom zmysle.


1. Tilt Brush

Dôvod prečo by som odporúčal túto hru ako prvú ? Je to ukážka toho, ako môžete všetky svoje nápady, ktoré sú vo vašej hlave pretransformovať do VR. Táto hra od spoločnosti Google Vám umožní kresliť a maľovať v priestore s rôznymi druhmi nástrojov a rôznym výberom prostredí a efektov. Môžete vytvoriť 3D kresby, modely áut, nakresliť lietadlo a pod. Táto hra obsahuje aj multiplayer, takže môžete kresliť viacerí naraz.

Veková hranica : Bez obmedzenia
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA VR ZÓNA KE

2. The Brookhaven Experiment

Pokiaľ máte radi kombináciu hororu a strieľačky, túto hru Vám jednoznačne odporúčam. Zem je na kolenách a civilizácia vymizla pre neúspešný experiment vo vedeckom observatóriu Brookhaven. Vedci premenili planétu v peklo, keď vynašli a spustili červiu dieru. V post-apokalyptickom svete sa musíte prestrieľať kopou votrelcov. V hre sa nachádza veľké množstvo zombíkov a väčšina z nich je naozaj veľmi dobre vymodelovaná. Hra ponúka dva režimy hrania-kampaň a survival. V herni odporúčam skúsiť skôr survival, keďže nemáte veľa času na prejdenie celého príbehu. V survivale je vašou úlohou prežiť s obmedzeným počtom nábojov.

Výborný hororový zážitok, ale neodporúčam ho hrať malým deťom a arachnofobikom.

Zobraziť celu recenziu

 

Veková hranica : +18
Žáner : Strieľačka, Horor
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA VR ZÓNA KE

 3. Serious Sam VR

Serious Sam VR ponúka niekoľko planét. V každej planéte sú štyri stage a je možné si vybrať jednu z troch obtiažností. Vašou úlohou je zabiť všetko čo sa hýbe. Čaká Vás tu množstvo bezhlavých explodujúcich kamikaze magorov, kostlivcov a lietajúcich príšer. Taktiež Vás na každej planéte na konci štvrtého stagu čaká záverečný boss. Túto hru môžete hrať aj viacerí v jednej herni.


Veková hranica : +18
Žáner : Strieľačka
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA

4. Google Earth VR

Poznáte Google Earth buď pre počítač alebo smartfón ? Môžete pozerať celý svet v pohodlí domova. Vo virtuálnej realite ale budete môcť chodiť ako obor po svete a prelietavať svet. Môžete pozerať veľké množstvo pamiatok, ktoré bežne neuvidíte. Pomocou vlastných rúk si môžete obzrieť stovky miest z vtáčej perspektívy. K dispozícii máte 510 miliónov km². Ešte pred samotným prezeraním celého sveta môžete absolvovať pred-pripravené virtuálne výlety.

Zobraziť viac

Veková hranica : Bez obmedzenia
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA VR ZÓNA KE

5. The Lab

The Lab je hra od Valve, vývojarov Steamu. Táto hra je určená pre tých, ktorí sú VR po prvý krát. Jedná sa o sadu minihier a ukážok. Môžete si vyskúšať napr. hru prak, ktorá pripomína hranie Angry Bird vo virtuálnej realite, ale taktiež streľbu z luku a popritom ochrániť Váš hrad. Taktiež je tu hra, v ktorej do ruky dostanete drona a musíte sa vyhýbať prekážkam a strieľať do nepriateľov. Nechýba ani preskúmanie ľudského tela, solárneho systému a pod.

Veková hranica : bez obmedzenia
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA VR ZÓNA KE

6. Raw Data

Raw Data je veľmi dobre hodnotený titul. Ide o robotickú strieľačku, ktorá je podobná štýlu hry Brookhaven Experiment. V rôznych prostrediach k Vám prichádza množstvo robotov a vašou úlohou je ich postrieľať predtým, než sa dostanú príliš blízko.

Veková hranica : bez obmedzenia
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA VR ZÓNA KE

7. Space Pirate Trainer

Strieľačka, v ktorej zostreľujete drony bez toho, aby Vás zasiahli. Na výber máte niekoľko zabraní – od pištole, cez guľomet až po laserové delo. V každej ruke je jedna zbraň. Zbrane sa počas hry dajú kedykoľvek meniť. Pred streľbou dronov sa musíte uhýbať v priestore, uskočiť, skrčiť sa alebo iný použiť úhybný manéver.

Veková hranica : bez obmedzenia
Túto hru si môžete vyskúšať v týchto VR herniach : Geekend VRBA VR ZÓNA KE

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk