Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Prieskum celej zeme vo virtuálnej realite s Google Earth VR
TOP Prispevok
0

Pokiaľ sledujete náš Facebook, môžete si všimnúť, že často zdieľame zaujímavé videá z virtuálnej reality. Prednedávnom sme taktiež zverejnili video, s ktorým ste mohli prelietavať a prezerať celý svet. Čo to teda vlastne je ? Ide o ďalšiu zo zaujímavých aplikácií pre virtuálnu realitu od Google, s ktorou sa môžete pozrieť na miesta, ktoré bežne z vtačej perspektívy vidieť nemôžete.

Už je to niekoľko rokov čo vznikol Google Earth, program s ktorým sme mohli spoznavať celý svet pomocou myšky, prezerať každé jedno miesto na zemi. Tento projekt sa presunul aj do virtuálnej reality a to pod názvom Earth VR. Ponúka sa tak možnosť navštíviť miesta, pomocou vlastných rúk, obzrieť si lokality z vtačej perspektívy. K dispozícii máte 510 miliónov km². Ešte pred samotným prezeraním celého sveta môžete absolvovať pred-pripravené virtuálne výlety.

Aplikáciu je dostupná zatiaľ pre HTC Vive a môžete si ju stiahnuť z platformy steam HTC Vive. V budúcom roku Google sľubuje aj rozšírenie na platformu DayDream. Pokiaľ ale máte headset Oculus Rift, nezúfajte, hru si môžete zahrať s nástrojom FakeVive.


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
100%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk