Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Vojnový veterán sa cez virtuálnu realitu vrátil do zákopov
0

Vojnový veterán, ktorý počas druhej svetovej vojny oslobodzoval mesto sa doň po niekoľkých rokov vrátil. Pomocou virtuálnej reality sa pomohol pozrieť na miesto, na ktorom niekedy prebiehali boje.

91-ročný vojnový veterán Frank Mouque sa vrátil na bojovú scénu. Počas druhej svetovej vojny ako desiatnik britskej armády pomáhal oslobodiť od nacistickej okupácie francúzske meste Armentières. Dnes sa sem mohol vrátiť z pohodlia sociálneho zariadenia pre veteránov v Anglicku prostredníctvom virtuálnej reality. Bez toho, aby opustil brány domova si dôchodca prebral medailu od starostu francúzskeho mesta za prínos počas vojny. V 360-stupňovom videu, ktoré mu pripravili si mohol vypočuť aj deti, ktoré mu zaspievali. Taktiež vo videu boli aj poďakovania od miestnych obyvateľov, ktorí mu, ako sami hovoria, vďačia za životy. Video mu bolo sprostredkovaného pomocou headsetu pre Samsung zariadenia – Samsung Gear VR.


Podľa riaditeľa projektu Stuarta Logana, je virtuálna realita technológiou neobmedzených možností, ktorú chceli využiť na niečo hlbšie. K myšlienke pomôcť mimoriadnej generácii vidieť mestá, za ktoré v minulosti bojovali ho priviedol vlastný, už nebohý dedko, ktorí sa tiež podieľal na oslobodení Európy. Start-up projekt zaznamenal veľmi pozítivnu reakciu veterána na video. Vojnový veterán bol z virtuálnej reality nadšený, a pochvaľoval si, že je to, ako by na mieste bol naozaj. Poďakoval aj v mene ostatných kamarátov, ktorí boli v zákopoch spolu s ním.

Zdroj : The Telegraph

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk