Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Vojnový veterán sa cez virtuálnu realitu vrátil do zákopov
0

Vojnový veterán, ktorý počas druhej svetovej vojny oslobodzoval mesto sa doň po niekoľkých rokov vrátil. Pomocou virtuálnej reality sa pomohol pozrieť na miesto, na ktorom niekedy prebiehali boje.

91-ročný vojnový veterán Frank Mouque sa vrátil na bojovú scénu. Počas druhej svetovej vojny ako desiatnik britskej armády pomáhal oslobodiť od nacistickej okupácie francúzske meste Armentières. Dnes sa sem mohol vrátiť z pohodlia sociálneho zariadenia pre veteránov v Anglicku prostredníctvom virtuálnej reality. Bez toho, aby opustil brány domova si dôchodca prebral medailu od starostu francúzskeho mesta za prínos počas vojny. V 360-stupňovom videu, ktoré mu pripravili si mohol vypočuť aj deti, ktoré mu zaspievali. Taktiež vo videu boli aj poďakovania od miestnych obyvateľov, ktorí mu, ako sami hovoria, vďačia za životy. Video mu bolo sprostredkovaného pomocou headsetu pre Samsung zariadenia – Samsung Gear VR.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk