Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Microsoft HoloLens bude možné vyvíjať aj bez headsetu s emulátorom a návodmi
0

Iba pár dní po spustení predobjednávok na okuliare pre virtuálnu realitu HoloLens oznámil Microsoft skoré uvedenie emulačného nástroja pre túto platformu. Riešenie využijú hlavne vývojári žijúci mimo územia USA či záujemcovia, ktorým v kúpe vývojárskej sady bráni vysoká cena 3 000 dolárov (približne 2 730 eur).

Spoločnosť zatiaľ neoznámila konkrétny dátum vydania. HoloLens Emulator by mal byť dostupný na stiahnutie ešte pred začiatkom odosielania prvých headsetov, 30. marca 2016. Tvorcovia aplikácií pre virtuálnu realitu však už môžu prehliadať vývojové postupy a iné materiály vo Windows Holographic Dev Center.

. .

Značne modifikovaná verzia menu Štart a priebeh emulácie fyziky telies (zdroj: Microsoft)


Veľkou výhodou nástroja je skutočnosť, že okrem samotných aplikácií bude môcť emulovať ich beh aj v rôznych „fyzických“ prostrediach. Okrem predpripravených miestností domácnosti nebude chýbať ani pridávanie vlastných návrhov.

Prvé ukážky aplikácií

Na oficiálnom YouTube kanáli HoloLens taktiež pribudli výučbové materiáli spolu s ukážkami pripravovaných aplikácií pre novú platformu. Video nižšie napríklad zachytáva budúcu komunikáciu medzi používateľmi komunikačného klienta Skype na klasickom počítači a vo virtuálnej realite:

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk