Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
V roku 2017 prídu VR headsety od Asus, Dell, HP, Acer a Lenovo
0

V Číne sa včera konala udalosť spoločnosti Microsoft. Konferencia Windows Hardware Engineering Conference priniesla viacero noviniek. Hlavnou ale je, že mix headsetov pre virtuálnu realitu a rozšírenú realitu od známych výrobcov PC komponentov príde na trh v roku 2017. Všetky headsety budú bežať na integrovanej grafike od Intelu.

Už v októbri spoločnosť Microsoft oznámila, že pripravuje headsety pre zmiešanú realitu s natívnou integráciou Windows. V súčasnej dobe spoločnosť potvrdila, že sa tieto zariadenia dostanú na trh v roku 2017. VR/AR headsety so slúchadlami a mikrofónom prinesú päť veľmi známych značiek a to Asus, Acer, Dell, HP, and Lenovo. Najlacnejší z nich začíná iba na 279,59 €. Čínsky VR headset výrobcu 3Glasses sa tiež pripojil k skupine a bude podporovať Windows zmiešanú realitu prostredia na svojom S1 VR headsete v prvej polovici roka 2017.


Neexistujú žiadne špecifikácie headsetov, ale Microsoft uviedol, že budú vybavené polohovým sledovaním (čiže nepotrebujú žiadne senzory ako majú dnes Oculus Rift a HTC Vive). Headsety sú navrhnuté pre prácu s nadchádzajúcou aktuálizaciou Windows 10 Creator. Tieto VR/AR zariadenia budú schopné natívne preniknúť do ‘Windows Holographic’ a spúšťať viac ako 20.000 aplikácií Windows, ktoré sú prispôsobené pre rozšírenú realitu.

https://www.youtube.com/watch?v=Gu09UWqS8-Q

Microsoft a Intel sa spojili na špecifikáciu platformy pre tieto zariadenia. Headsety nepotrebujú výkonný počitač, ako je požiadavkou pre súčasnú generáciu VR headsetov, čo by mohlo priniesť pre viac ako 400 miliónov používateľov Windows 10 virtuálnu realitu len zakúpením headsetu. Viac informácií nepoznáme, no uvídime čo Microsoft prinesie. Rok 2017 bude pre virtuálnu realitu od Microsoftu veľký rozbeh, keďže plánuje svoju novú konzolu nazývanú aj „Project Scorpio“, ktorý má plne podporovať virtuálnu realitu.
Zdroj : RoadToVR.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk