Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Microsoft Hololens 2 bol predstavený
0

Spoločnosť Microsoft predstavila druhú generáciu samostatného AR headsetu HoloLens 2 na tlačovej konferencii v priebehu MWC 2019 v Barcelone v Španielsku.

Microsoft HoloLens je AR headset pre augumentovanú, alebo lepšie rozšírenú realitu. Skladá sa z optiky, ktorá premieta virtuálne obrazy do reálneho sveta. HoloLens 2 ponúka lepšie zorné pole, „kompletné sledovanie pohybu rúk“ a celkovo lepšie pohodlie.

Po novom má headset funkcionalitu flip-up. Ukážka na pódiu predviedla citlivé digitálne panely, ktoré dynamicky reagovali na blízkosť rúk. Zdalo sa, že panely vyzývajú používateľa k interakcii s nimi. Okrem toho bolo tiež predvedené individuálne sledovanie jednotlivých prstov.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk