Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Xbox ovládač a Samsung Gear VR budú navzájom kompatibilné

Existuje veľa dobrých gamepad, ktoré fungujú s Gear VR od Samsungu. Lenže niektorí hráči sú vyberaví a chcú hrať len s tým najlepším. A jedným z najlepších herných ovládačov je práve ten od najnovšej verzie hernej konzoly Xbox. Kam tým mierim? Pokiaľ máte doma Gear VR headset a Xbox One ovládač, môžete oslavovať. Microsoft sa rozhodol, že Xbox ovládač bude s Gear VR kompatibilný.

Spoločnosť Microsoft, ktorá stojí za známou konzolou Xbox 360 a Xbox One, sa rozhodla svoj gamepad sprístupniť aj pre VR headset od Samsungu. Prvá hra, ktorú bude Gear VR podporovať, bude rovno z dielne samotného Microsoftu. Bude to známa hra Minecraft: Gear VR Edition. Aktualizácia, ktorá Xbox ovládač pridá na zoznam podporovaných by mala prísť začiatkom októbra. Redmondská spoločnosť ale touto hrou neskončí a na podporu ovládača sa bude aj naďalej zameriavať a postupne bude uvoľňovať ďalšie podporované tituly a aktualizácie.


Samsung Gear VR sú skvelým spôsobom, ako si užiť virtuálnu realitu v celku lacno (vzhľadom na to, že majitelia headsetu už vlastnia podporované zariadenia). A teraz k tomu navyše môžete pripojiť jeden z najlepších ovládačov herného priemyslu. Pre všetkých majiteľov Gear VR je teda dohoda medzi Microsoftom a Samsungom skvelou správou.

Ja mám už doma 3 Xbox ovládače, keďže jeden bol pribalený k headsetu Oculus Rift. A ako Vy, plánujete si zakúpiť Xbox One ovládač ku Vášmu Gear VR ?1474916852-575

Zdroj: androidauthority.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk