Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Kurz pre vývojárov VR aplikácií v aplikácií Udacity

Virtuálna realita je budúcnosť a jednou a ak patríte medzi fanúšikov programovania, môžete skúsiť tvorbu aplikácií vo virtuálnej realite. Služba Udacity ponúka obrovské množstvo rôznych kurzov pre programátorov a umožňuje im zlepšovať sa priamo z pohodlia vlastného počítača, tabletu alebo smartfónu. Nový nový kurz, ktorý teraz predstavila spoločnosť je zameraný na vývoj aplikácií pre virtuálnu realitu.

Spoločnosť Udacity spolupracovala so spoločnosťami Google a HTC, ktoré patria medzi lídrov na poli virtuálnej reality. Taktiež spolupracuje aj so spoločnosťou Unity, ktorá vytvorila herný engine, na ktorom je postavených množstvo aplikácií pre virtuálnu realitu.


Tento kurz je určený pre vývojárov, ktorí by chceli pracovať na vlastných aplikáciách pre VR zariadenia založené na prepojení so smartfónom alebo počítačom. Vývojári sa naučia základy dizajnu, vývoja, používateľského prostredia, výkonu a ergonómie a všetky ďalšie základné prvky, ktoré sú potrebné pre vývoj aplikácií pre headsety ako sú HTC Vive, Oculus Rift, a mobilnú virtuálnu realitu. Kurz je na slovenské pomery príliš dráhy na mesiac je to 177.36€.

Udacity pre Android

Udacity pre iOS

Zdroj : Blog Udacity

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk