Na nedávnej mediálnej udalosti spoločnosť Valve oznámila, že doteraz iba 30 VR vývojárov zarobilo viac ako 250.000$ (približne 240-tisíc eur) na Steame. No keď si zoberieme, že virtuálna realita a samotné VR headsety určené pre výkonné PC sú v hodnote od 650€ do 960€, trh používateľov nie je ešte tak veľký. Dokonca ani na Slovensku, sa Oculus Rift ani HTC Vive oficiálne nepredáva. A niektorým hrám sa naopak darí až príliš.
Platforma Steam aktuálne ponúka 1247 VR titulov. No len niekoľko VR titulom sa veľmi dari, napr. takej hre Job Simulator, ktorá prekonala prekonala zisk tri milióny dolárov (2,83 milióna eur) na všetkých platformách dohromady. Podľa vyjadrenia zakladateľa Steamu Gabe Newella nejde o žiadnu tragédiu a vo virtuálnej realite aj naďalej vidí veľký potenciál. Taktiež upozornil na to, že VR „je ešte len v plienkach“. Ale taktiež ráta aj s možnosťou, že vstup spoločnosti na pole virtuálnej reality môže skončiť neúspechom.

Počet hier na Steame, ktoré podporujú virtuálnu realitu
Pomalý rast si Gabe vysvetľuje tým, že VR headsety potrebujú výkonný, teda drahý počítač a čo sa týka samotného systému SteamVR, ten tvorí VR headset HTC Vive, teda ten najdrahší. Zo skúsenosti, ktoré mám, nie každá VR hra je dobrá. Malo z veľkých štúdií, ktoré stoja za veľkými hrami, sa nepúšťajú do VR. Zatiaľ čo malé štúdia, len skúšajú čo virtuálna realita dokáže a svoj titul zverejnia, ako pokus. Niektoré pokusy ale bohužiaľ sú bez myšlienky.
Zdroj : RoadToVR
