Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita už trénuje aj reakcie športovcov – NeuroTrainer VR

Vedeli ste o tom, že virtuálna realita pomáha aj športovcom ? Americkí profesionálni športovci si vďaka programu NeuroTrainer zlepšujú sústredenosť, rýchlosť reakcie a koordináciu očí a rúk.

Tréning reakcie športovcov vo virtuálnej realite

Program NeuroTrainer je vyvinutý skupinou neurológov a vedcov v oblasti kognitívnej (kognícia – poznávanie, poznávacia schopnosť) neurológie. Zámerom bolo zlepšiť stav najmä deťom s poruchami zraku a pozornosti. Na základe ich zistení vytvorili aplikáciu pomocou ktorej si môžu klienti zlepšovať sústredenosť, rýchlosť reakcie, koordináciu oči a rúk ako aj priestorové videnie.
V spolupráci s firmou Oculus ju „vsadili“ do virtuálnej reality a dnes tak máme program, ktorý využívajú už aj profesionálni športovci. Treba k tomu počítač a VR Headset Oculus Rift. Aplikácia je ale dostupná aj pre mobilnú VR.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk