360 kamery
Pokračovať v čítaní
Recenzia : Xiaomi Mi Sphere – 360 stupňová kamera s dobrou cenou a výbornou kvalitou
0
Detail
Rozmery

78 x 67,4 x 24 mm

Váha

108 g

Podporované OS

Android, iOS

Xiaomi Mi Sphere je kamera, ktorá dokáže natáčať 360 ° videá v 4K kvalite. Je jednou z tých s vynikajúcim pomerom cena/výkon. Splňuje IP67, má stabilizáciu obrazu, perfektné 4K rozlíšenie i dobrú cenu vzhľadom k tomu, čo dokáže. Túto kameru testujeme už rok a je naozaj málo z toho, čo by táto kamera nedokázala.

Virtuálna realita a 360-stupňové multimédiá spolu úzko súvisia. 360-stupňové multimédiá sú vďaka čoraz dostupnejším 360° kamerám bližšie k bežným ľudom. Dokonca aj najväčšie siete, ako sú Facebook a YouTube, už podporujú 360 videá a fotografie. Všetky fotografie, ktoré zachytíte na 360° kamere si môžete rovno pozrieť vo virtuálnej realite a oživiť si tak svoje spomienky. Pozrite sa nižšie, ako vyzerá fotografia v jpg zachytená kamerou Xiaomi Mi Sphere s dodatočnou úpravou.

Xiaomi Mi Sphere

Snímač: Sony IMX 206
Objektív: 2 x F2,0, 2 × 190 ° FOV
Rozlíšenie videa: až 3456 x 1728 (30 FPS)
Rozlíšenie fotografií: až 6912 x 3456 px
MicroSD: áno, do 128 GB
Batéria: 1600 mAh
Konektivita: Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Výhody

Výborná aplikácia, bezproblémové spojenie
Kvalitné fotografie
Možnosť fotiť v RAW
Dobra stabilizácia obrazu

Nevýhody

Zložitejšie ovládanie iba cez smartfón
Nie dobre optimalizovaná aplikácia, hlavne úprava videa

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita fotografií
Aplikácia
Vydrž batérie
Zdieľanie a ukladanie 360 fotografií
Zhrnutie

Zo strednej triedy je to asi najlepšia kamera, ktorú sme testovali. Testovali sme ju dosť dlho, celkom rok. Pokiaľ hľadáte nenáročnú 360-stupňovú kameru s primeranou cenou, našli ste správnu kameru. Pokiaľ chcete niečo lepšie, budete si musieť priplatiť minimálne 200€.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk