Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Samsung a Google spolupracujú na zariadení rozšírenej reality
0

Google, Samsung, Qualcomm spolupracujú na zariadení rozšírenej reality, ktoré bude fungovať na špeciálnej verzii systému Android určenej pre AR/MX headsety. Prezident mobilnej divízie Samsungu, TM Roh, potvrdil túto spoluprácu, avšak zatiaľ neboli zverejnené žiadne podrobnosti. Možné je, že sa dozvieme viac na nadchádzajúcom MWC 2023 v Barcelone alebo na vývojárskej akcii Google I/O 2023.

Rozšírená realita troch veľkých firiem

Obidve firmy už v minulosti skúšali vytvoriť svoje vlastné headsety, ako napríklad Samsung s Gear VR v roku 2015, avšak bez významného komerčného úspechu. Projekty boli preto ukončené. Virtuálna alebo zmiešaná realita stále nie je rozšírená a aktívne sa jej venuje len niekoľko firiem.

Google a Samsung v posledných rokoch blízko spolupracujú, napríklad v oblasti inteligentných hodiniek, kde Samsung nahradil svoju vlastnú platformu Tizen operačným systémom Wear od Google. Táto spolupráca naznačuje, že spoločnosti sa snažia vytvoriť kvalitné a inovatívne produkty v oblasti technológií.


Spolupráca Google, Samsung, Qualcomm
Spolupráca Google, Samsung, Qualcomm. Zdroj: Washington Post

Konkurencia nespí

Medzitým sa očakáva, že spoločnosť Apple predstaví svoje prvé XR zariadenie už túto jar. Drahé MR headsety majú sledovať pohyb rúk a tela a ponúkať vizuálnu imerziu do reality, ako uviedol portál Bloomberg News.

Aj keď sa veľa pozornosti sústredí na spoluprácu Meta a Apple v oblasti rozšírenej reality, spojenie troch spoločností s kolektívnymi skúsenosťami v oblasti obrazoviek, softvéru a navrhovania čipov môže pomôcť tomuto novému projektu získať pevné miesto v budúcom trhu. To by mohlo znamenať viac možností pre spotrebiteľov, keď sa zariadenia, ktorými sa produktívne a v spojení s okolím, menia v tvare a rozsahu.

Tento prvý pohľad do budúcnosti pre spoločnosť Samsung prichádza v kritickom období. Podľa výskumnej spoločnosti Canalys sa v roku 2022 celosvetovo znížil počet dodávok smartfónov o 12 percent a klesajúci dopyt po spotrebiteľských zariadeniach viedol k najnižšiemu štvrťročnému zisku spoločnosti Samsung za posledné roky.

Zdroj: Washington Post

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk