3D & 360
Pokračovať v čítaní
Adobe demonštroval úpravu 360-stupňových videí vo VR
0

Spoločnosť Adobe má mnoho nástrojov pre úpravu multimediálnych súborov. S rozšírením 360-stupňových videí, ktoré si môžete pozrieť vo virtuálnej realite sa dostáva každý deň mnoho nových videí. Adobe demonštroval úpravú videí s programom Adobe Premiere Pro CC.

Adobe Premiere je nástroj na editáciu videí, ktorí použivajú bežný ľudia ale aj odborníci v tomto odvetví. Adobe ale v tomto programe neumožnuje úpravu VR videí. Tento problém sa riešil na výročnej konferencii Adobe MAX v Las Vegas minulý týždeň. Steven DiVerdi prišiel na s VR headsetom Oculus Rift a dvoma ovladačmi Oculus Touch, na ukážku projektu „Project CloverVR“, video editora vo virtuálnej realite pre Adobe Premiere, ktorý umožňuje úpravu 360 videí priamo vo virtuálnej reality. Tento nástroj je ale ešte stále vo vývoji.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk