HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Adobe Dali je ďalším nástrojom na tvorbu grafiky vo virtuálnej realite
0

Spoločnosť Adobe je všeobecne známa svojimi programami na tvorbu a úpravu grafických diel. Postupne ale s rozšírením virtuálnej reality vytvára mnoho nových nástrojoch práve pre VR. Nedávno predstavená novinka, teda skôr aktualizácia pre Adobe Premiere Pro CC bola len začiatkom. Ďalšou novinkou je „Projekt Dali“ – nástroj na tvorbu grafiky vo virtuálnej realite, ktorý bol oznámený na svojom oficiálnom blogu.

Aplikácia, ktorá je ešte stále v príprave bude fungovať na jednoduchom princípe. Pomocou headsetu pre virtuálnu realitu dostanete do 3D priestoru, pomocou ovládačov budete môcť kresliť alebo maľovať množstvom rôznych štetcov a farieb. Jedna ruka slúži ako štetec, druhou rukou si používateľ vyberá nástroje z virtuálnej palety. Svoje výtvory môže v reálnom čase upravovať a prezerať z rôznych uhlov. Projekt Dali bol prvýkrát predstavený v galérii Minnesota Street Project a zatiaľ oficiálny dátum vydania nepoznáme.Vyskúšať si ho budu môcť iba majitelia zariadení HTC Vive.


Prichádza nová konkurencia ?

Projekt Dali prichádza s konceptom, ktorý už vo svete virtuálnej reality svojho zástupcu má. Je ním program Tilt Brush od spoločnosti Google a na trhu figuruje od apríla 2016. Aplikácia sa odvtedy zdokonalila, dokonca bol v hre dotvorený multiplayer, kde môžu dielo vytvárať dvaja a viacerí používatelia naraz. Tilt Brush funguje taktiež len pre headset HTC Vive.

unnamed-1

Taktiež podobný program je Easel z edície Harmonix, ktorý je ale pre konzolovú virtuálnu realitu a to Playstation VR. V tejto hre sa taktiež vytvárajú objekty buď kreslením alebo portovaním jeho súčastí. Program využíva engine na analýzu hudby, takže všetko, čo používateľ vytvorí, reaguje na hudbu, ktorú si pustí. Objekty sa v závislosti od hudby dokážu hýbať, blikať, meniť farbu alebo tvar a mnoho iného. Vďaka Easel tak môže používateľ doslova vidieť hudbu. Program je dostupný na Playstation Store.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk