HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Adobe Dali je ďalším nástrojom na tvorbu grafiky vo virtuálnej realite
0

Spoločnosť Adobe je všeobecne známa svojimi programami na tvorbu a úpravu grafických diel. Postupne ale s rozšírením virtuálnej reality vytvára mnoho nových nástrojoch práve pre VR. Nedávno predstavená novinka, teda skôr aktualizácia pre Adobe Premiere Pro CC bola len začiatkom. Ďalšou novinkou je „Projekt Dali“ – nástroj na tvorbu grafiky vo virtuálnej realite, ktorý bol oznámený na svojom oficiálnom blogu.

Aplikácia, ktorá je ešte stále v príprave bude fungovať na jednoduchom princípe. Pomocou headsetu pre virtuálnu realitu dostanete do 3D priestoru, pomocou ovládačov budete môcť kresliť alebo maľovať množstvom rôznych štetcov a farieb. Jedna ruka slúži ako štetec, druhou rukou si používateľ vyberá nástroje z virtuálnej palety. Svoje výtvory môže v reálnom čase upravovať a prezerať z rôznych uhlov. Projekt Dali bol prvýkrát predstavený v galérii Minnesota Street Project a zatiaľ oficiálny dátum vydania nepoznáme.Vyskúšať si ho budu môcť iba majitelia zariadení HTC Vive.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk