Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Multimediálny prehrávač VLC už prehráva aj 360° videá

Videoprehrávač VLC media player, ktorý je veľmi obľúbený najmä pre operačný systém Windows, príde 30. novembra s podporou videí pre virtuálnu realitu. Autori softvéru zverejnil rozpracovanú verziu programu, ktorá je dostupná zadarmo na ich oficiálnej stránke.

Spoločnosť VideoLan, ktorá stojí za výrobou známeho prehrávača „VLC Player“, spolu so spoločnosťou Giroptic pripravili aktualizáciu, ktorá programu umožní prehrávanie 360° videí a fotiek spolu s panoramatickými fotografiami.

360-stupňové videá s VLC player

Vo verzii prehrávača pre počítače sa bude divák bude rozhliadať šípkami, alebo kurzorom po videách. V prípade mobilných zariadení, bude aplikácia tradične spolupracovať s polohovými senzormi, čiže pre rozhliadanie bude stačiť hýbať so smartfónom.


Program však ešte nie je úplne odladený a počas jeho používania sa môžu vyskytnúť občasné chyby. Podpora 360-stupňových videí bude súčasťou verzie 3.0, ktorej vydanie je naplánované na dnes, 30. novembra. Rozšírenia sa zatiaľ dočká len edícia programu pre počítače.

360 videá pre smartfón

Verziu pre Android, iOS a aj pre Xbox One môžeme očakávať až v neskorších vydaniach. Okrem nich VideoLan pripustil, že v roku 2017 sa možno dočkáme aj podpory pre HTC Vive, Oculus Rift, Google Daydream a OSVR. Takže zatiaľ na pozeranie 360-stupňových videí pre Oculus Rift, HTC Vive si musíme vystačiť napr. s VR Player.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk