Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Multimediálny prehrávač VLC už prehráva aj 360° videá

Videoprehrávač VLC media player, ktorý je veľmi obľúbený najmä pre operačný systém Windows, príde 30. novembra s podporou videí pre virtuálnu realitu. Autori softvéru zverejnil rozpracovanú verziu programu, ktorá je dostupná zadarmo na ich oficiálnej stránke.

Spoločnosť VideoLan, ktorá stojí za výrobou známeho prehrávača „VLC Player“, spolu so spoločnosťou Giroptic pripravili aktualizáciu, ktorá programu umožní prehrávanie 360° videí a fotiek spolu s panoramatickými fotografiami.

360-stupňové videá s VLC player

Vo verzii prehrávača pre počítače sa bude divák bude rozhliadať šípkami, alebo kurzorom po videách. V prípade mobilných zariadení, bude aplikácia tradične spolupracovať s polohovými senzormi, čiže pre rozhliadanie bude stačiť hýbať so smartfónom.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk