HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive pozná štatistiky predaja. Pozrite sa, koľko kusov sa už predalo
0

HTC Vive už predalo viac ako 140 000 kusov. Aj napriek vyššej cene spôsobili medzi fanúšikmi veľký ošiaľ. Ak by sme to porovnali s predajom smartfónov, nie je to vysoké číslo. No vzhľadom, že kompletných headsetov s množstvom obsahu je málo, je to zaujímavé číslo.

HTC pokračuje v úspechoch vo svete virtuálnej reality. Od začiatku predajov si hneď počas prvých desiatich minút si HTC Vive rezervovalo až 15 000 zákazníkov. Jednalo sa teda o hodnotu približne 12 miliónov dolárov. Minulý mesiac sa začali šíriť informácie o tom, že spoločnosť predala už 140 000 kusov headsetu. CFO spoločnosti Chialin Chang povedal, že toto číslo je v skutočnosti ešte väčšie, aj keď nepovedal, koľko presne číslo. Dodal, že každý predaný kus prináša spoločnosti zisk, čo HTC v súčasnosti skutočne potrebuje.


Spoločnosť už dlhšie argumentuje stále väčšiu orientáciu mimo segmentu smartfónov a teraz sa zdá, že práve virtuálna realita by mohla byť tým pravým smerom, ktorým by sa HTC mohlo uberať.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk