Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Ktorý VR headset je najpredávanejší v roku 2017 ?
0

Virtuálna realita pre bežných spotrebiteľov je tu ešte len krátko, no už za ten čas stihli analytici od spoločnosti SuperData Research pozbierať údaje o najpredávanejších okuliaroch pre virtuálnu realitu, ktoré už vyrába množstvo výrobcov. Odborníci zozbierali údaje za obdobie prvého štvrťroku 2017. Aký je teda necelý polrok 2017 a kto ich predal najviac sa dozviete v článku.

1. Gear VR

Samsung oznámil nedávno aj ovládač k Gear VR, ktorý umožňuje využívať ruku

Kórejský gigant Samsung predal v tomto období až 782 000 kusov VR headsetu Samsung Gear VR po celom svete, nakoľko k tejto virtuálnej realite potrebujete len výkonný smartfón z najnovších vlajkových lodí spoločnosti Samsung. Napr. už aj starší Samsung Galaxy S6 má dostatočný výkon a rozlíšenie pre Gear VR.  Tento headset bol vytváraný v spolupráci so spoločnosťou Oculus, preto môžete pre tento headset nájsť exkluzívny obsah. Aj to je určite dôvodom prečo je jeden z najpredávanejších. Ponúka taktiež niekoľko veľmi dobrých hier, ktoré sú dostupné aj pre Oculus Rift.

Samsung Gear VR SM-R322 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

2. PlayStation VR

Na druhom mieste skončil Sony PlayStation VR, virtuálna realita k PlayStation 4 a Playstation 4. Týchto okuliarov pre konzolovú virtuálnu realitu sa predalo 375 000 kusov. Tento headset je v predaji od októbra 2016 a začínal s cenovkou 399€. Teraz je dostupný za 370€ podľa portálu Heureka. Podľa môjho názoru sa tento headset nevyrovnáva plnohodnotnému HTC Vive alebo Oculus Rift, no je dobrou vstupnou bránou do hrania hier vo VR.

Sony PlayStation VR môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

3. Google Daydream

Virtuálna realita od Google, teda platforma Daydream patrí do trojice najpredávanejších VR headsetov. Headset k tejto platforme DayDream má už 170 000 predaných kusov, no tento VR headset sa u nás ešte stále oficiálne nepredáva a je veľmi málo smartfónov, ktoré podporuje. Je to spôsobené tým, že táto platforma je navrhnutá tak, aby ladil softvér s hardvérom. Tým pádom musia byť smartfóny podporujúce túto VR spoľahlivé. Prvým smartfónom, ktorý podporuje túto platformu je Pixel od Google, ktorý sa u nás predáva za 800€. Ďalšie smartfóny sú Huawei Mate 9 Pro, ZTE Axon 7 a Motorola Moto Z.

HTC Vive a Oculus Rift

Tá najdrahšia, a to desktopová virtuálna realita HTC Vive a Oculus Rift je ešte stále vo vysokých číslach a stále je k nej potrebný poriadny počítač. HTC Vive sa ale predalo 95 000 kusov, Oculus Rift má slabšiu predajnosť a to 64 000 kusov. Tieto štatistiky sú z predaja, ktoré boli priamo určené konečným spotrebiteľom. Nejde teda o počty kusov, ktoré výrobcovia doručili maloobchodným predávajúcim.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk