Recenzie
Pokračovať v čítaní
RECENZIA: Virtuálna Realita Žilina – najväčšia VR Herňa na strednom Slovensku

Chcete si vyskúšať čo dokáže virtuálna realita od HTC Vive ? Skúsiť môžete VR herňu Virtuálna Realita Žilina. Virtuálna Realita v Žiline Vás očarí či už si prídete virtuálnu realitu vyskúšať sami, alebo v skupinke.

Upozornenie: Táto herňa už nie je v prevádzke.


Nedávno som bol testovať ako je to s virtuálnou realitou v Žiline a kde si ju môžete vyskúšať. Navštívil som aj herňu s názvom Virtuálna Realita Žilina, ktorá sa nachádza na Štúrovej 7. Táto herňa bola otvorená pred necelým mesiacom a ponúka využívanie troch miestností s VR headsetom HTC Vive. Tri headsety sú určené na státie a jeden je vyčlenený aj pre použitie na závodný simulátor. Na závodnom simulátori si môžete zahrať hru Project Cars.

VR Herňa v Žiline je ideálna na hranie v skupinkách. Na jeden gauč sa zmestia aj štyria.

Virtuálna Realita Žilina

VR Herňa sa nachádza v centre mesta a po vstupe do herne máte na výber tri miestnosti. Môžete tak hrať aj niektorú hru až traja proti sebe. Pokiaľ by ale boli všetky headsety obsadené, môžete si za ten čas zdarma zahrať Xbox One, na ktorom nájdete všetky hry, ktoré sa dajú hrať proti sebe. Cena za jeden VR headset, teda miestnosť na hranie je 15€ za pol hodinu a 25€ za hodinu. Zaujímavosťou je aj to, že platiť môžete s Bitcoinom, čo je na Slovensku výnimočnosť.

Čo si tu môžete skúsiť ?

Hru, ktorú si tu môžete zahrať som už zrecenzoval – Super Hot VR. Ide o strieľačku s minimalistickým dizajnom a bullet time prvkom, podobným ako v hre Max Payne. Jedinečný gameplay, ktorý by mal chytiť každého je plný vlastnej taktiky, uprednostňovania, rozmýšľania a obranných pohybov. Každé pohnutie ruky a hlavy zrýchľuje pohyb, zastavíte sa, popremýšľate ako na to, alebo sa na to rovno vrhnete? Pozor si však musíte dávať na rýchlo letiacu smršť guliek, päste nepriateľov či nepriateľov meter od vás so zbraňou.

Ďalšou zaujímavou hrou, ktorú si môžete zahrať viacerí na troch headsetoch je Snowday. Pokiaľ ste si neužili snehu tento rok, alebo si chcete zaspomínať na staré detské časy, v ktorých ste sa guľovali, môžete skúsiť túto hru. Snowday je hra určená pre viacerých hráčov VR. V hre sa popri guľovaní premiestňujete, aby ste mali lepšiu pozíciu na trafenia súpera. Taktiež sa môžete schovávať a musíte sa ubrániť od snehových gúľ, ktoré na vás strieľa snehuliak.

Táto zážitková VR herňa je robená aj pre skupinky a preto si môžete vyskúšať hru Keep Talking and Nobody Explodes. Zmyslom tejto hry je, ako už vyplýva z názvu, hovoriť a nikto nevybuchne. Princípom tejto hry je, aby bol jeden človek vo virtuálnej realite. Ten má pred sebou bombu. Druhý človek, alebo teda skupinka, má vytlačený návod na zneškodnenie tejto bomby. Časový limit je 5 minút. Zvládnete to ?

Keep Talking and Nobody Explodes s českým návodom.

Závodný simulátor

V herni nechýba ani závodný simulátor, na ktorom môžete úplne napodobniť jazdu na okruhu, pripadne inú a náročnejšiu trať. Okrem toho, že budete sedieť s VR headsetom HTC Vive, budete mať k dispozícii aj volant s force-feedbackom, teda vibráciami a nechýbajú ani pedále k plynu a brzde. Či už si trúfate na manuálnu prevodovku alebo automat, to je len na vás.

Teambuilding a narodeninová oslava

Je tu tiež možnosť zorganizovať si narodeninovú oslavu či teambuilding. Pokiaľ Vás už omrzeli nezábavné teambuildingy, skúste virtuálnu realitu so svojimi kolegami. Pri oslave narodenín môžete využiť aj catering, tortu, výzdobu a herňa sa postará o zábavný program vo virtuálnej realite pre všetky vekové kategórie.​

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
60%
Prekvapilo ma to
40%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk