Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
BigScreen alebo práca na počítači vo virtuálnej realite
0

V Oculus Rift store môžeme nájsť viacero aplikácií a hier zadarmo, ktoré treba vyskúšať. Jednou z nich je aj program BigScreen. Tento program Vám umožňuje celý svoj počítač, teda prostredie Windows si preniesť do virtuálnej reality. Presne to čo do čoho sa dívate na monitore, to si s touto aplikáciou môžete preniesť do virtuálnej reality.

bigscreen_gif

V tejto hre môžete nahrávať aj selfie videa

Tento program je niečo úžasné, bez použitia monitora, máte pred sebou obrovskú obrazovkou. Na nej máte celý Windows a v ňom všetky programy. Obrazovku si môžete jednoducho meniť, vzdialiť, zakriviť. Po otočení doľava či doprava môžete vidieť rôzne vymodelované pozadia. V tomto programe máte jeden kompletne vymodelovaný byt v New Yorku. Môžete sedieť v obývačke, na balkóne, v kuchyni a p
od. Taktiež tú máte západ slnka, planétu, Mars, Canon a pod. Ide o pohľady, ktoré môžete vidieť ak sa nepozeráte na obrazovku. V programe si vytvárate vlastný avatar, ako na väčšine hier vo virtuálnej realite.


V tejto hre môžete byť aj v multiplayer režime so 4 ďalšími používateľmi. Nechýba zdieľanie izby, alebo skôr miestnosti s ďalšími ľuďmi. Môžete s nimi aj rozprávať a zdieľať vašu obrazovku. Nechýba ani hranie hier, či sledovanie filmov vo virtuálnom svete, bez použitia iného softvéru. Samozrejme, že hry nie sú celkom prispôsobené ako to je pri programe Vorpx, no ide o softvér, ktorý je zdarma a preto ho veľmi odporúčam. Stále je síce v Beta verzií, no ide už teraz o plnohodnotný softvér. Bohužiaľ mu ale chýba zachytávanie videí a screenshotov priamo z prostredia.

 

Hra má cez 1GB, no odporúčam si to skosiť každému, kto už má Oculus Rift alebo HTC Vive. Hra je samozrejme zadarmo a je dostupná v Oculus Store, ale aj na Steam.

Ak Vám nebude vyhovovať, môžete skúsiť jej platenú konkurenciu Envelop VR. PS: Celý tento článok bol písaný za použitia tohto programu.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk