Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Štatistiky používania Gear VR v apríli
0

Samsung na slovenskom trhu ponúka už v poradí tretiu generáciu okuliarov pre virtuálnu realitu, známu ako Gear VR. Zatiaľ posledný generácie, Gear VR Lite, ktorá je určená pre modely z radu Galaxy S6 a Galaxy S7.

GearVRZpredu

Spoločnosť Oculus, ktorá sa podieľala na vývoji okuliarov spoločne so Samsungom, pred niekoľkými dňami poodhalila informácie o tom, ako veľmi sa používajú virtuálne okuliare Gear VR. Podľa šéfa Oculus, Maxa Cohena, si v apríli okuliare virtuálnej reality vyskúšal zhruba jeden milión užívateľov.


Cohen nezmieňuje žiadne ďalšie podrobnosti, takže nevieme, či ide o nové či súčasných používateľov, ani to, ako je u Gear VR veľká stála hráčska základňa. Cohen však na verejnosť „pustil“ ešte jeden zaujímavý údaj, používatelia, ktorí Gear VR používajú pravidelne, ich majú nasadené v priemere 25 minút denne.

Či je to moc alebo málo, nechám na vašom zvážení. Je jasné, že virtuálna realita sa rozbieha dvomi smermi – k zábave pre dospelých a tiež smerom na hranie hier. Myslíme si však, že segment virtuálnej reality, podobne ako chytré hodinky, stále čaká na nejakú aplikáciu či hru, ktorá by z Gear VR vytvorila „must have“ príslušenstvo.

V súčasnej dobe si kupujete Gear VR aby ste si zobrazili a vyskúšali nejaký virtuálny obsah, ideálne budúci stav je ale iný – hrať hru, pre ktorú sú okuliare absolútnou nutnosťou. A pretože mobilný výrobcovia idú z pohľadu virtuálnej reality, každý svojou cestou, môžeme na tú pravú hru či aplikáciu, ktorá segment VR trochu rozhýbe asi trochu počkať.

Zdroj : samsungmania.mobilmania.cz

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk