360 Videá
Pokračovať v čítaní
Alkohol za volantom nepatrí, ukáže Vám to 360-stupňové video
0

Hoci každý vie, že alkohol za volant nepatrí, vo svete sa denno-denne dejú dopravné nehody zapríčinené práve alkoholom. Na Slovensku alkohol zapríčinil 1 503 dopravných nehôd minulý rok. Americký výrobca alkoholu Diageo zverejnil na svojom YouTube kanáli 360° video, ktoré Vás ma od šoférovania pod vplyvom odradiť.

Ak riskujete a sadáte za volant pod vplyvom alkoholu pozrite si nasledujúce video. Najlepšie však spravíte, ak si ho pozriete s headsetom pre virtuálnu realitu. Pri niektorých záberoch z tejto simulovanej autonehody behá doslova mráz po chrbte.


V tomto videu sa objavujú tri autá. V prvom sa vezie žena, v druhom mladí manželia, ktorí sa práve stali rodičmi, a v treťom partia priateľov. Žena v prvom aute sa vracia z firemnej párty na ktorej pila alkohol. V dánom úseku sa snaží obehnúť jedno z áut, pričom spôsobí tragickú nehodu. Ona prežije, no všetci ostatní účastníci nie. Vo videu sa môžete pozrieť na príbeh s 360° rozhľadom. Od bezstarostnej jazdy, cez haváriu, až po jej následky. Aj minimálne množstvo alkoholu v krvi znižuje reflexy a môže spôsobiť obrovskú tragédiu.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk