Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
VR headset Samsung Gear VR už má aj aplikáciu pre YouTube
0

Google, ktorý stojí za najznámejšou stránkou s videami YouTube a ponúka aj 360-stupňové videá, ktoré môžete pozerať priamo vo virtuálnej realite. Doteraz bola aplikácia pre zariadenia s virtuálnou realitou zväčša iba pre obyčajnú mobilnú virtuálnu realitu. Čo znamená, že ste mohli priamo v aplikácií spustiť video a nasadiť do headsetu, no bez možnosti manipulácie s obsahom. Tentokrát si už viete video spustiť priamo v VR headsetom Gear VR.

Doteraz bolo možné sledovať videá v 360 zábere na Gear VR len pomocou alternatívnej aplikácie od spoločnosti Oculus. Služba YouTube je ale populárnejšia a má oveľa väčšie množstvo videí. Bola doteraz na platformách ako PlayStation VR a DayDream. Prednedávnom prišla aj YouTube aplikácia v Steame pre HTC a Oculus Rift. Teraz prichádza aj verzia pre zariadenia Samsung Gear VR.


YouTube videá aj na Samsung Gear VR

Okrem toho, že bude aplikácia publikovaná pre Gear VR, prinesie aj jednu novú funkciu. V aplikácií si totiž budete môcť pozerať videá so svojimi priateľmi v jednom spoločnom virtuálnom priestore. Na to bude slúžiť tlačidlo „watch together“, ktoré bude nie len pre majiteľov Samsung headsetov ale aj DayDream od spoločnosti Google.

Služba YouTube bude v obchode Oculus Store do konca tohto týždňa, oznámila to spoločnosť Google.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
50%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
50%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk