HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Ubisoft VR tituly podporujú crossplay
0

Ubisoft urobil dôležitý krok pre zachovanie multiplayeru vo svojich hrách a podporu pre hranie spolu naprieč VR platformami. Hry ako sú Eagle Flight, Werewolves Within a Star Treku tak teda nebudú rozdelení podľa svojich VR headsetov.

Problémy multiplayeru vo VR hrách, vychádzajú predovšetkým z nedostatku majiteľov VR headsetov. Kým Hover Junkers pre HTC Vive je praktický mŕtva hra, v EVE: Valkyrie situáciu riešilo nasadenie botov. Problémy sa dotkli aj novej hry od Ubisotu Eagle Flight, ktorý inak zbiera veľmi pozitívne hodnotenie. Okrem prvých pár dní bol problém nájsť hru pre viacerých hráčov. Ubisoft ale problém zaregistroval a odpovedal práve umožnením crossplayu medzi Oculus Rift a Playstation VR. Aktualizácia, ktorá bude podporovať crossplay vyjde dnes 29.11.


Akonáhle vyjde hra aj pre HTC Vive, čo bude 20. decembra, tak sa aj majitelia tohto headsetu budú môcť pridať do bitiek. Zmena sa však týka každej VR hry od Ubisoftu. Teda aj Werewolves, ktoré vyjde 6. decembra a Star Treku: Bridge Crew, ktorý príde 12. marca. Oba tituly vyjdú na všetky platformy naraz. Zvlášť u startrek, ktorý je kooperatívnou hrou pre 4 hráčov. Je to výborná správa, je skvelé hrať hru nezávisle na tom, aký headset vlastníte.

Zdroj : GV247

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk