Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Recenzia: Google Daydream View – virtuálna realita od Google
0
Detail
Rozmery

6.6 × 4.6 × 3.9 palcov

Váha

260 gramov

Podporované smartfóny

Samsung S8,N8+, Google Pixel+, ASUS ZenFone AR , LG V30, Motorola Moto Z 2 Force, ZTE Axon 7, Motorola Moto Z, Motorola Moto Z Force, Huawei Mate 9 Pro, Huawei Porsche Design Mate 9

Podporované OS

Android +7.0

Zorné pole

100-stupňov

Platformy

Google Daydream

Ovládače

Áno

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Virtuálna realita je technológia, ktorú viacmenej odštartoval aj Google svojim lacným cardboard headsetom. Ale virtuálna realita ponúkla viac, a tak Google predstavil svoju vlastnú virtuálnu realitu pre výkonné zariadenia a predstavil vlastný headset DayDream, a vytvoril tak novu platformu pre mobilnú virtuálnu realitu.

Čo to je DayDream ?

Daydream je platforma, ktorá spája hardvér a softvér. Virtuálna realita poháňaná smartfónmi, má špeciálnu hardvérovú výbavu, aby sa postarala o dostatočne dobrý zážitok. Nový operačný systém Android N je optimalizovaný pre virtuálnu realitu. Prostredie systému je veľmi jednoduché. Je to prostredie, v ktorom sa budete môcť pohybovať, spúšťať aplikácie bez toho aby ste museli otvárať headset a zmeniť aplikáciu, ako je to teraz.

DayDream-Prostredie

Aké smartfóny podporuje Google Daydream ?

Len niekoľko smartfónov, ktoré sa predávajú je pripravených pre virtuálnu realitu od spoločnosti Google. Sú to najnovšie smartfóny od spoločnosti Google, čiže Pixel, Pixel 2, Pixel 3 a taktiež ich XL verzie. Taktiež všetky najnovšie vlajkové lode od spoločnosti Samsung od serie S8 a Note 8. Ďalšie podporované smartfóny:

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Výhody

Pohodlný
Jednoduchý
Ťažko ho zaprášiť
Ovládač sa dá dobíjať

Nevýhody

Fixná poloha šošoviek

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita šošoviek
Pohodlnosť
Zhrnutie

Najjednoduchší headset, aký sa dá kúpiť pre mobilnú virtuálnu realitu. Pohodlnosť a jednoduchosť sa nesú týmto headsetom a sú s ním spojene. Je to typ mobilnej virtuálnej reality, ktorý je zároveň lacná, no zároveň veľmi komplexná. Taktiež ponúka dostatočný počet aplikácií a pohodlnú manipuláciu s ovládačom.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk