Zmiešaná realita
Pokračovať v čítaní
Samsung začne predávať vylepšenú verziu headsetu Odyssey, HMD Odyssey+
0

Samsung vydal svoj headset pre zmiešanú virtuálnu realitu určenú pre Windows Mixed Reality s označením HMD Odyssey na konci roka 2017. Koncom tohto roka sa ale objaví nová verzia s názvom HMD Odyssey+. Ta ma mať oproti predchádzajúcej verzií lepšiu používateľsku skúsenosť, najmä z obrazového hľadiska. Pribudli nové funkcie a upravený dizajn zameraný na komfortnejšie nosenie.

HMD Odyssey+

Hlavnou zmenou oproti pôvodnej verzií je technológia Anti-Screen Door Effect (Anti-SDE), ktorá bojuje so Screen Door efektom. Ten vytvára obrazový šum, ktorý často vedie k miernym závratom či nevoľnosti uživateľov. Anti-SDE znižuje šum s pevným obrazovým vzorom a oproti minulej verzii dosahuje dvojnásobne jemnejší obraz na úrovni 1 233 PPI. Tým poráža aj konkurenciu v podobe HTC Vive Pro s 615 PPI. Vo virtuálnej realite by ste už na obraze nemali byť viditeľné žiadne chyby ani diery medzi jednotlivými pixelmi.


O zobrazenie sa znova stará dvojica 3,5-palcových displejov s rozlíšením 1 440 x 1 600 bodov a vrátil sa aj zvuk od AKG. Zabudované slúchadlá dokážu simulovať realistické priestorové 3D audio. Samsung HMD Odyssey+ prináša v novej verzii upravený dizajn, ktorý je prispôsobený komfortnejšiemu noseniu. Okuliare sú o 50 gramov ľahší (majú 590 g), sú vraj pohodlnejšie, lepšie prispôsobiteľné. Konkrétne ma byť pohodlnejší otvor v oblasti nosa a nastaviteľné koliesko, ktorým upravujete vzdialenosť optiky. Zariadenie dopĺňajú bezdrôtové ovládače Mixed Reality.

HMD Odyssey+ možno príde aj k nám

HMD Odyssey+ je zatiaľ k dispozícii v USA cez Microsoft store alebo oficiálnu stránku Samsungu. Cena je zatiaľ stanovená na 499,99 dolárov. V prepočte by to malo byť 441€. Dostupnosť v Európe zatiaľ nepoznáme, ale predchádzajúcej generácii u nás predávala napríklad Alza.

Zdroj : Samsung News

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk