Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Samsung vraj pripravuje nový headset s názvom Odyssey
0

Koncom apríla spoločnosť Samsung na konferencii Samsung Developer Conference 2016 oficiálne potvrdila, že pracuje na samostatnom headsete pre virtuálnu realitu. Samsung teda nechce iba mobilnú virtuálnu realitu, ktorú má doteraz pod názvom Gear VR. Chce virtuálnu realitu aj bez smartfónu, teda chce konkurovať headsetom ako je HTC Vive či Oculus Rift.

2420937_galaxyclub-nl

Meno prezrádzajú žiadosti o zaregistrovanie značky a loga. Spoločnosť podala v Južnej Kórei žiadosť o registráciu doteraz nepoužívanej značky a dvoch reprezentačných obrázkov. Novinka sa tak bude podľa všetkého volať Odyssey.

2420938_galaxyclub-nl

Detaily ohľadom dátumu vydania, hardvérových špecifikácií či ceny headsetu zatiaľ nie sú dostupné. No kedže sa blíži udalosť Unpacked, ktorú organizuje Samsung každý rok, môžme sa dozvedieť niečo viac na nej už 2. augusta.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk