Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Google vraj vyvíja ďalšie okuliare pre rozšírenú realitu
0

Pamätáte si na projekt Google Glasses ? Skončil fatálne. Okuliare s rozšírenou realitou od veľkej spoločností, ktoré ste si mohli pripojiť k smartfónu s operačným systémom Android a iOS. Okuliare neboli dokončené, spoločnosť ich v nefinálnej podobe za 1 500 dolárov predávala záujemcom v rámci svojho programu Explorer. Získavala tak spätnú väzbu, ktorú mohla uplatniť pri ďalšom vývoji. Príchod na trh by mal byť koniec roka 2013. Ale na trh nikdy neprišli.

Známy portál TheVerge ale informoval o príchode nového zariadenia, ktoré bude kombinovať virtuálnu a rozšírenú realitu. Podobne ako Microsoft Hololens, ktorý vývoja spoločnosť Microsoft. Vraj na ňom Google pracuje a okuliare nebudú potrebovať k svojmu fungovaniu smartfón ani počítač. Majú mať vlastný displej, procesor, a ich funkcionalita je zameraná na rozšírenú realitu. Žiadny oficiálny dátum sa ale nespomína.

Google sa v rozšírenej realite angažuje, napr. podporil spoločnosť Magic Leap. Ale za spomenutie stojí aj vývojárske štúdio Niantic, ktoré vyvinulo hru pre rozšírenú realitu Ingress a v týchto dňoch blázni svet aplikáciou Pokémon GO. Táto spoločnosť sa v októbri minulého roka osamostatnila. Na koniec, si môžete pozrieť článok z archívu, ktoré Vám ukáže ako to môže vyzerať v budúcnosť s rozšírenou realitou.


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk