Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Hru v rozšírenej realite – Pokemon GO si už môžete stiahnuť
0

Hry v rozšírenej realite na smartfónoch majú veľký potenciál, napr. známa hra Ingress. Pokemon GO je ale novinka, o ktorej sme Vás už informovali. Spoločnosť Pokémon predstavila novú hru Pokémon Go, ktorá bola pripravená v spolupráci so spoločnosťami Nintendo a Niantic. Druhá menovaná firma bola kedysi súčasťou Google, no po reštrukturalizácii a vzniku Alphabet sa spoločnosť osamostatnila. Na rovnakom princípe ako Ingress je postavená aj nová hra Pokémon Go.

Princípom hry je prechádzať sa po skutočnom svete a objavovať skrytých pokémonov. Tých je možné zbierať, vymieňať a bojovať s nimi proti vašim priateľom a známym. Hra je už dostupná v Obchode Play, ale pri pokuse o prevzatie sa dozvieme, že zariadenie nie je kompatibilné. To ale nie je tým, že by kompatibilita naozaj nebola zachovaná, ale skôr tým, že sa nachádzame v regióne, pre ktorý hra ešte nebola uvoľnená. Zatiaľ vieme určite, že prvý hráči pochádza z Austrálie a Nového Zélandu, kde je hra dostupná bez problémov. V Európe ani USA zatiaľ hru možné hrať nie je. Teda nie oficiálnym spôsobom.


Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free

Recenziu na hru

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk