Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Nový projekt českého štúdia, hororová hra zameraná na virtuálnu realitu
0

Známa služba Kickstarter, ktorá slúži ako prostredník pri financovaní nielen herných projektov davmi bežných ľudí, je plná zaujímavých projektov. Pri novinke menom Ghost Theory od našich severozápadných susedov to platí dvojnásobne.

České herné štúdio Dreadlocks stojí napríklad za podarenou indie plošinovkou zasadenou do cyberpunkového sveta s názvom Dex. Teraz sa ambiciózni vývojári rozhodli povenovať prostrediu vyšetrovania paranormálnych javov. Ghost Theory je dobrodružným hororom z pohľadu prvej osoby. Hráč tu prevezme kontrolu nad profesionálnou lovkyňou duchov, Barbarou.

Video:


Najmä o tichom postupe a pozorovaní

Od nového titulu máme očakávať nelineárnu hrateľnosť a otvorené herné prostredia, každé s vlastným príbehom a najmä založené na skutočných miestach, s ktorými sú späté príbehy o nadprirodzených javoch.

Celá hrateľnosť je postavená na tichom postupe, pozorovaní, skúmaní herného prostredia a najmä vyhýbaniu sa kontaktu s duchmi. K tomu nám dopomôže niekoľko nástrojov a herných mechaník. Prítomnosť ducha sa dá zistiť podľa toho, že klesne teplota a začne byť vidieť dych hernej postavy. Pomocou UV lampy sa dajú odhaliť skryté stopy a vďaka schopnosti hlavného hrdinu si môžu hráči prehrať krátke úseky minulých udalostí, ktoré poodhalia príbeh danej lokality.

Autori sľubujú detailne prepracované herné prostredia

Autori sľubujú detailne prepracované herné prostredia

Čo do technologickej stránky hry, má ísť primárne o titul pre virtuálnu realitu, ale autori sľubujú, že o zážitok neprídu ani hráči na monitoroch. Najviac pozornosti však vzbudzuje spôsob, akým sú vytvorení samotní duchovia. Namiesto štandardných 3D modelov sa vývojári rozhodli staviť na reálnych hercov nasnímaných stereoskopickou kamerou, čo má umocniť autenticitu zážitku.

Autori pýtajú na ďalší vývoj hry od dobrovoľníkov 100-tisíc libier (približne 133-tisíc eur). Aktuálne pracujú na verzii pre počítače s operačnými systémami Windows a Mac, no v budúcnosti sú v pláne aj konzoly. Ghost Theory sa dá podporiť na oficiálne stránke projektu.

Zdroj : Zive.sk

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk