Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Samsung otvorí v New Yorku centrum pre rozvoj virtuálnej reality
0

Spoločnosť Samsung sa v ostatných dňoch zúčastnila akcie Sundance Film Festival, kde prezradila svoje najnovšie plány v oblasti multimédií. Roky 2016 a 2017 budú v ich réžii patriť virtuálnej realite, ktorá by sa mala rozvíjať rýchlejšie ako po minulé roky. Dôvodom bude aj otvorenie nového centra pre rozvoj virtuálnej reality, ktoré Samsung otvorí už čoskoro v New Yorku.

blog_hero_withLogo

Centrum pre rozvoj VR bude súčasťou miestneho zastupiteľstva spoločnosti a bude vyvíjať aplikácie, hry a najmä multimediálny obsah pre okuliare Samsung Gear VR. Hoci vieme, že obsah pre toto zariadenie sa pravidelne rozširuje, Samsung si myslí, že tempo jeho vytvárania nie je dostatočné. Veľké zmeny sa udejú aj vo filmovom segmente. Samsung sa chce stať pravidelným návštevníkov filmových festivalov, kde by sa jeho Samsung Gear VR už nemali iba vystavovať v stánku ako atrakcia, ale mal by im byť venovaný celý blok vysielania vo virtuálnej realite. Samsung podpísal aj ročnú zmluvu so Sundance Institute, aby presvedčil filmárov pre tvorbu vo virtuálnej realite. Uvidíme teda, ako to Samsung tento rok rozbehne s virtuálnou realitou, no s týmto segmentom má obrovské plány aj Google. Bude rozhodne zaujímavé sledovať, aké novinky tieto spoločnosti v roku 2016 prinesú.


Zdroj : MojAndroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk