HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive Cosmos spustil predaj
0

Spoločnosť HTC dnes spustila predaj najnovšej virtuálnej reality HTC Vive Cosmos. Prvý majitelia si tak ešte dnes budu môcť vychutnať komfortný headset s rozlíšením vysokým rozlíšením, s inside-out sledovaním a k tomu 6 mesiacov predplatného v službe Viveport Infinity v hodnote 57 € zadarmo.

Pred týždňom sme informovali o predstavení nového headsetu pre virtuálnu realitu HTC Vive Cosmos, ktorý je pokračovateľom HTC Vive, najrozšírenejšieho headsetu pre virtuálnu realitu. Dnešným dňom sa už ale tento headset začal predávať aj na Slovensku. Čo ale ponuka ?

Vylepšená virtuálna realita od HTC

HTC Vive Cosmos je určený pre výkonné desktopové počitače. Oproti staršiemu HTC Vive má ale komfortnejšie rozlíšenie a to 2880 x 1700. Ponuka RGB maticu, vďaka ktorej výrazne potláča viditeľnosť mriežky medzi jednotlivými pixelmi. V balení sa nachádzajú ergonomické pohybové ovládače umožňujúce prirodzenú interakciu vo virtuálnej realite.


HTC Vive Cosmos set
HTC Vive Cosmos set

HTC VIVE Cosmos nevyužíva Windows Mixed reality system, ale vlastné riešenie Inside out Tracking s extrémne širokým záberom 6 kamier a vysokou presnosťou. Sledovanie pohybu by tak malo byť podobne rýchle a presné ako u HTC Vive. Modul umožňujúci využitie základňových staníc ocenia predovšetkým tí, ktorí využívajú Vive Tracker a ďalšie príslušenstvo systému Steam VR.

Predaj HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos si môžete zakúpiť už dnes na stránkach na e-shope spoločnosti alza.sk alebo oficiálnej stránky vive.com za cenu 839 €. Netreba zabudnúť na prvých 6 mesiacov predplatného v službe Viveport Infinity v hodnote 57 € zadarmo, ktoré zaručí pohodlne hranie mnohých VR titulov.

Zdroj : TS Spoločnosti HTC

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk