Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Prehľad udalosti Oculus Connect 6
0

Facebook na svojej vývojárskej konferencii Oculus Connect 6 predstavil niekoľko noviniek zo sveta virtuálnej reality. Pripravili sme pre Vás stručný prehľad toho, čo sa na tejto udalosti predstavilo.

Medal of Honor vo virtuálnej realite

Medal of Honor bude exkluzivita pre Oculus Rift. Medal of Honor: Above and Beyond vás zavedie do obdobia 2. svetovej vojny, kde budete musieť spustiť Francúzsky odboj, zdolať pláž Omaha počas vylodenia v Normandii, či infiltrovať tajné výskumné centrum nacistov.

Autori sľubujú 50 rôznych levelov, ktoré budú zahŕňať aj levely v tankoch, ponorkách, lietadlách a aj idúcich vlakoch. Hra zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, no autori sľubujú, že sa jej dočkáme v roku 2020.


Sledovanie rúk pre Oculus Quest

Oculus Quest vytvára možnosť adaptácie virtuálnej reality v masovej forme, pretože nevyžaduje náročné nastavenia, ktoré môžu byť prekážkou pre bežného používateľa. Hlavnou výhodou je to, že môžete zapnúť hry, ktoré môžete nájsť aj na Oculus Rift.

Aktualizácia spočíva v tom, že tento headset, ktorý nepotrebuje pre beh žiadne výpočtové zariadenie, teraz bude rozpoznávať automaticky Vaše ruky v hre pomocou umelej inteligencie.

Oculus Link – Quest pre PC

Quest headset je VR headset s vlastným mobilným hardvérom pre hranie jednoduchých titulov, ale teraz vďaka predstavenému Oculus Linku ho môžete prepojiť s PC a bude sa správať prakticky ako Oculus Rift.

Oculus Quest je zatiaľ najrýchlejšie sa predávajúci Oculus headset a už spravil 20% z celkových 100 milión dolárových tržieb Oculusu od roku 2016. Predáva sa tak rýchlo, ako ho dokážu vyrábať. K tomu Oculus Quest dostane začiatkom roka aj hand tracking, kde headset dokáže presne sledovať prsty.

Horizon – virtuálny multiplayer

Facebook Horizon ponúkne používateľom kreslený svet, množstvo zábavných hier, aktivít a komunitu, v ktorej má každý vlastného avatara. Používatelia sa budú spoločne vidieť v jednom virtuálnom svete. Spoločne tiež môžu hrať hry, sledovať filmy, alebo sa iba jednoducho rozprávať.

Facebook do služby plánuje pridať aj jednoduchý editor, v ktorom si bude môcť vytvoriť každý vlastnú hru alebo aktivitu aj bez toho, aby musel vedieť programovať. Beta testovanie služby Horizon bude spustené začiatkom budúceho roka a dostupné bude pre Oculus Rift a Oculus Quest. Služba bude oficiálne spustená niekedy neskôr v priebehu budúceho roka, až napokon nahradí súčasné služby Facebook Space a Oculus Rooms VR, ktorých brány sa oficiálne zatvoria už 25. októbra.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk