HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Nový HTC Cosmos nahrádza HTC Vive
0

Spoločnosť HTC predstavila novú generáciu VR headsetov pre bežných spotrebiteľov. Volá sa HTC Cosmos a ponúkne vysoké rozlíšenie, jednoduché ovládanie aj kompatibilitu s bezdrôtovým adaptérom. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na rozširujúce moduly a nový VR systém Vive Reality.

HTC Cosmos je headset pre Desktop

HTC Vive Cosmos je určený pre výkonné desktopové počitače. Oproti staršiemu HTC Vive má ale komfortnejšie rozlíšenie a to 2880 x 1700. Ponuka RGB maticu, vďaka ktorej výrazne potláča viditeľnosť mriežky medzi jednotlivými pixelmi. V balení sa nachádzajú ergonomické pohybové ovládače umožňujúce prirodzenú interakciu vo virtuálnej realite.

HTC VIVE Cosmos nevyužíva Windows Mixed reality system, ale vlastné riešenie Inside out Tracking s extrémne širokým záberom 6 kamier a vysokou presnosťou. Sledovanie pohybu by tak malo byť podobne rýchle a presné ako u HTC Vive. Modul umožňujúci využitie základňových staníc ocenia predovšetkým tí, ktorí využívajú Vive Tracker a ďalšie príslušenstvo systému Steam VR.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk