Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Galaxy SmartTag+ umožňuje vyhľadávanie stratených veci pomocou AR
0

Rozšírená realita v smartfóne má celkom úžitok, pomocou fotoaparátu sa jej darí merať priestor, zmerať batožinu najnovšie aj nájsť stratené veci. Najnovšie Samsung Galaxy SmartTag+ môžete vyhľadať aj pomocou rozšírenej reality.

Galaxy SmartTag+

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oficiálne predstavila inteligentný prívesok Galaxy SmartTag+. Galaxy SmartTag+ je vybavený technológiou Bluetooth Low Energy (BLE) aj ultra-wideband (UWB), takže umožňuje presnejšiu lokalizáciu ako predchádzajúce modely. Rovnako využíva technológiu rozšírenej reality (AR), s ktorej pomocou dokáže užívateľa veľmi jednoducho priviesť ku stratenému predmetu pomocou fotoaparátu v smartfónu. Prívesok Galaxy SmartTag+ bude na Slovensku dostupný od 30. apríla 2021 v modrej a čiernej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 39,90 Eur.

Galaxy SmartTag+ (Zdroj: Samsung)

Hľadanie predmetov pomocou virtuálnej reality

Do výbavy Galaxy SmartTag+ patria ako Bluetooth vo verzii BLE, tak aj technológia ultra-wideband (UWB). Vďaka nej je možné k hľadaniu strateného predmetu využiť aj systém rozšírenej reality (AR). Tento systém je možné využiť na zariadeniach s technológiou UWB (napr. Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra alebo Galaxy Z Fold2). 


Slúži na to funkcia AR Finder, ktorá používateľa jednoducho navedie k hľadanej veci na displeji smartfónu s podporou UWB (napr. Galaxy S21+ alebo S21 Ultra). Na displeji sa zobrazí vzdialenosť od hľadaného predmetu a šípka v smere, v akom máte hľadať. Keď sa k predmetu dostatočne priblížite, môže navyše prívesok hlasno zazvoniť, takže vec nájdete, aj keď zapadla napríklad pod gauč.

Vyhľadávanie pomocou virtuálnej reality (Zdroj: Samsung)

„Technológia UWB predstavuje naozaj veľkú zmenu, hľadanie ľubovoľných predmetov je vďaka nej podstatne presnejšie a spoľahlivejšie,“ vyhlásil KJ Kim, viceprezident a riaditeľ výskumu a vývoja mobilných zariadení v mobilnej divízii Samsung Electronics. „Práve preto ju stále častejšie používame v rámci celého ekosystému Galaxy a hľadáme nové a nové spôsoby, ako s jej pomocou ľuďom vylepšiť a uľahčiť každodenný život.“

Zdroj : Tlačová správa spoločnosti Samsung

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk