HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive sa bude oficiálne predávať aj na Slovensku
0

Konečne ! HTC Vive, plnohodnotný VR headset, ktorý k behu potrebuje výkonný počítač sa bude predávať aj na Slovensku. Spoločnosti HTC a Valve svoj headset začnú od 1. marca predávať v ďalších 9 krajinách. Taktiež aj s príslušenstvom, ktoré bolo nedávno predstavené na CES.

Čo je to HTC Vive ?

HTC Vive je headset pre virtuálnu realitu vyvíjaný spoločnosťou Valve, jeho predaj začal 5. apríla 2016. Tento headset bol vytváraný na použivanie v priestoroch. Súčasťou balenia sú dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Headset obsahuje dva zobrazovacie displeje s rozlíšením 1 080 × 1 200 pixlov. Na vytvorenie obrazu virtuálnej reality je video streamované s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.


Predaj na Slovensku

Doteraz bol headset dostupný iba pre Česku republiku. No niektoré internetové obchody ho začali predavať. Od prvého marca ale bude dostupný v ďalších 9 krajínach vrátane Slovenska, Bulharska, Chorvátska, Cypru, Estonska, Grécka, Maďarska, Rumunska a Slovinska.  Cenu HTC neuvádza, ale Vive dostanete od 890€. Vive tracker bude dostupný pre vývojárov od 28. marca a v priebehu roka sa dostane aj k hráčom. Zariadenie je určené na jednoduché pridanie ďalších zariadení ako sú pištole, zbrane a pod. do VR.

Jednou z prvých hier podporujúci Vive Tracker bude Island 359, ktorá využije niekoľko trackerov, aby mohla využiť ovládanie celým telom. Použiť sa dá ako na ruky, nohy, iné časti tela, tak napríklad aj na zbrane Deluxe Audio Strap bude dostupný od 1. júna za 119€. Zároveň HTC ohlásilo upgrade HTC Vive Bussiness edition, ktorá bude štandardne dodávaná s Vive Deluxe Audio strap.  Samotný Audio strap je nové kvalitnejšie uchytenie okuliarov aj s prídavkom slúchadiel.

HTC Vive môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk