HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive si už môžete objednať na Slovensku aj v Českej republike
0

Predaj HTC Vive už prebieha v internetových obchodoch, ale aj na oficiálnej stránke HTC Vive.

HTC Vive, alebo virtuálna realita, ktorá je vytváraná do priestoru a ma v sebe dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Je dostupná pre občanov Českej Republiky z oficiálnej stránky. Cena headsetu je 899,00 € s dopravou je to celkom 948,61€. Pokiaľ ale bývate v Slovenskej republike, môžete si headset zakúpiť z Alzy za cenu 962€.


htcvive-objednavka

Predaj HTC Vive na oficiálnej stránke

Čo je to HTC Vive ?

HTC Vive je headset pre virtuálnu realitu vyvíjaný spoločnosťou Valve, jeho predaj začal 5. apríla 2016. Tento headset má v sebe aj kameru, pretože bol vytváraný na použivanie v priestoroch. Súčasťou balenia budú dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Určené sú na snímanie pohybu v priestore, s výnimkou čelnej strany prídu v matnom spracovaní.

 HTC Vive sa oproti Oculus Rift líši najmä sledovaním pohybu používateľa. Dve základňové stanice sa umiestňujú v miestnosti oproti sebe, čím sa vytvori priestor, v ktorom sa budete môcť pohybovať vo virtuálnej realite. Poloha ovládačov a okuliarov je snímaná za pomoci laseru, ktorý určí presnú polohu hráčov v priestore. Pomocou ovládača je potom možné vymedziť hernú plochu. Ak máte teda v miestnosti prekážky v podobe nábytku, môžete sa mu vo virtuálnej realite vyhnúť. Váš priestor bude ohraničený virtuálnou stenou, ktorá sa zobrazí vždy po priblížení k nej. Zabráni sa tak narazeniu do nábytku v miestnosti. Navyše, vďaka kamere na prednej strane môžete prepínať medzi virtuálnym a skutočným svetom. Okuliare si tak ani v prípade prichádzajúceho hovoru nemusíte dávať dole a jednoducho sa môžete pozrieť aj na ľudí, ktorí sú s vami v miestnosti. Po prejdení za virtuálnu stenu sa pohľad kamery aktivuje automaticky.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk