HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive je na trhu už rok, spustil subscription
0

Už je to rok, čo prišli na trh pre širokú verejnosť VR okuliare HTC Vive. Spoločnosť HTC sa chce poďakovať všetkým svojim zákazníkom a osláviť prvý rok ostrej prevádzky. Prinesie niekoľko hier zdarma a využiť môžete taktiež 100€ zľavu na headset. Po tom, čo sa prednedávnom začali oficiálne distribuovať aj na Slovensku, môžete túto zľavu využiť aj vy.

Po roku od spustenia predaja si firma HTC a Valve pre fanúšikov prichystala niekoľko darčekov. Prvým je hra Arcade Saga od Vive Studios, ktorá bude od 5. apríla dostupná zdarma. Noví zákazníci HTC Vive budu môcť využiť 100€ zľavu na samotný VR headset HTC Vive. Prostredníctvom oficiálnej stránky, ktorá prednedávnom začala predávať aj na Slovensku, alebo v internetovom obchode Alza.


Viveport Subscription

Od 5. apríla si budete môcť zakúpiť Viveport Subscription. Ide o prvý model predplatného pre obchod s VR aplikáciami. Vive ukázal nový spôsob, ako vytvoriť cestu k neustále rastúcim počtom aplikácií pre VR za nižšiu cenu. Inšpiroval sa členstvami ako sú Xbox Gold či PlayStation Plus. Viveport Subscription bude prvý mesiac úplne zadarmo pre všetkých používateľov. Ďalší mesiac bude predplatné stáť 7,99 € a užívateľom si dovolí zvoliť päť aplikácií z pred vybranej ponuky, ku ktorým získajú neobmedzený prístup.

Hry si budete môcť každý mesiac obmieňať, prípadne si ponechať svoje obľúbené po dobu trvania svojho členstva. Všetky tituly v rámci členstva tiež budú k dispozícii so zľavou pre prípadnú neskoršiu kúpu. Pre vývojárov to znamená aj ďalší model príjmu a nový kanál, kde môžu prezentovať svoje tituly odlišnému typu zákazníkov. Viveport Subscription má na začiatok viac ako 50 VR titulov, medzi ktorými nechýbajú také najviac hrané hry ako TheBlu, Richie ‚s Plank Experience, Everest VR, Fantastic Contraption, Mars Odyssey a ďalšie.

„Bol to úžasný rok pre VR všeobecne a pre Vive v Európe a vo svete a je skvelé, že môžeme vidieť takto razantné kroky vpred“, povedal Peter Frölunda, VP Sales a Marketing oddelení v HTC Vive (Európa). „VR sa mení každým dňom a zasahuje do všetkých možných oblastí kultúry. Vďaka predplatnému môžeme ponúknuť úžasné produkty úžasných tvorcov, ktorí vytvárajú svoje hry pre Vive. Znamená to pre nás nielen možnosť ukázať všetko, čo zatiaľ bolo vytvorené, ale aj ponúknuť úplne novým ľuďom možnosť naskočiť s nami na úžasnú jazdu za výhodnú cenu. “

Arcade Saga

Ako som už spomínal, hra Arcade Saga, ktorá aktuálne stojí 19,99 €, bude 5. apríla na stiahnutie zadarmo. Hra od vývojárov 2Bears Studios ponúka tri typy herných módov – Smash, bowshot a Fracture. Jedná sa o hry ako je pinball, stolný tenis a lukostreľba. Všetky herné módy sa dajú hrať aj online multiplayer, no aj ako kampaň s 84 levelmi. Nezabudnite navštíviť  5. apríla stránky www.viveport.com, alebo aplikáciu Viveport.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk