Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus kúpil startup na presné snímanie rúk do virtuálnej reality
0

Nová technológia bude pravdepodobne implementovaná už v budúcich verziách okuliarov RiftOculus VR oznámilo nové partnerstvo. Chce hlbšie preniknúť do zábavného priemyslu. Oculus pokračuje v nakupovaní menších startupov, ktoré sa špecializujú na rôzne technológie využiteľné pre lepšiu virtuálnu realitu. Ďalším startupom na zozname je Pebbles Interfaces.

Startup Pebbles Interfaces sa už päť rokov zaoberá vývojom technológie na presné snímanie rúk v priestore a ich interpretácie vo virtuálnom svete. Aby dokázali problém vyriešiť, museli vymyslieť špeciálne algoritmy, systém senzorov a tiež upravenú optiku.

Oculus predstavil novinky. Špeciálny ovládač aj partnerstvo s Microsoftom

Snímanie rúk je totiž pomerne komplexné. Je ťažké rozpoznať ruku, ktorá je umiestnená za druhou a podobné prípady, ktoré môžu bežne nastať. A to s čo najnižšou odozvou, výpočtovou náročnosťou a minimálnymi nákladmi na hardvér.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk