Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Ako to vyzerá v izbe počas vojny vám ukáže rozšírená realita
0

Viete si predstaviť ako vyzerá detská izba počas vojny ? Medzinárodný výbor Červeného kríža s podporou francúzskej agentúry Nedd vytvorili aplikáciu v rozšírenej realite. Pomocou rozšírenej reality tak môžete vyskúšať intenzívny pocit vojnového prostredia.

Kampaň Enter the room

​Kampaň zobrazuje dievčenskú detskú izbu v pokoji a počas vojny. Kontrastom je použitý zvuk, zmena farieb a kontrastov medzi vojnou a reálnym časom. Unikátne precítenie vo vás zapričiní aj keby ste neboli dievčatko. Stačí si len stiahnuť aplikáciu do smartfónu, namieriť na prostredie a môžete sa pozerať pomocou smartfónu do virtuálneho sveta.


Režisér kampane Vincent Vella hovorí o tom, ako sa bojiská vo vojnových oblastiach presúvajú z polí a hôr do obytných oblastí, čo je pre ľudí nebezpečnejšie ešte viac. Preto sa snaží kampaňou ukázať, aké je to zažiť vojnu doma, alebo konkrétne v detskej izbe. Vtedy sa mení vaše bezpečné miesto na bojové pole.

 

Chceme, aby si ľudia uvedomili, že môžu konať a podporiť projekty organizácií, ako je Červený kríž. Chceme, aby pochopili, že aktivity mimovládnych organizácií na mieste zachránia ľudí, ktorí sa nachádzajú v takejto situácii – uväznení vo vlastnom dome bez prístupu k lekárskej starostlivosti alebo jedlu,“ dopĺňa Vella pre Adweek.

Aplikácia je len pre iOS

Aplikácia je bohužiaľ iba pre operačný systém iOS a min. požiadavka je iPhone 6S a vyšší.

Zdroj : Adweek

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk