HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive Pro už má dátum vydania a cenovku
0

Začiatkom roka bol predstavený nový desktopový VR headset od spoločnosti HTC Vive, ktorý ponúka lepší zážitok z virtuálnej reality. Dnes spoločnosť predstavila oficiálnu cenu nového headsetu HTC Vive pro a to aj pre Slovensko. Vieme kedy bude dostupný a poznáme aj jeho cenu.

HTC Vive Pro

Vive Pro je nový VR headset, určený stále pre desktopovú virtuálnu realitu, čiže pre počítače. Vylepšuje však svoj starší model z roku 2016. Ocenia ho najviac ľudia, ktorí od virtuálnej reality požadujú najlepší obraz. Vive Pro má vo výbave OLED displej s celkovým rozlíšením 2880 x 1600 pixelov (HTC Vive má 2160 x 1200 a LED displej). Vyššie rozlíšenie tak poskytne čistejší a ostrejší obraz, ale aj silnejšie pohltenie vo virtuálnom svete. Najväčší rozdiel je viditeľný pri čítaní textov vo virtuálnom svete. Aj keď to stále nie je 4K, ktoré je potrebné pre naozaj dobrý zážitok z virtuálnej reality, stále je to dobrým krokom k lepšiemu zážitku.

Ďalšou výraznou zmenou je, že nový Vive Pro má integrované slúchadlá, podobne ako konkurent Oculus Rift. Slúchadlá majú mať vysoký výkon a zabudovaný zosilňovač, ktorý má zabezpečovať bohatý zvuk. Slúchadlá tak majú prehĺbiť pocit prítomnosti vo virtuálnej realite. Zmeny sú taktiež v rozložení hmotnosti a nastavení kruhového doťahovania na zadnej časti, ako aj tlačidlo na približovanie a oddiaľovanie. HTC Vive PRO má zvýšený komfort pri používaní. Okrem jednej kamerky na HTC Vive prináša Vive Pro ďalšiu, pravdepodobne pre využitie mixovanej reality od Windowsu. Vylepšený má byť aj mikrofón s aktívnym potlačením okolitého hluku.


HTC Vive Pro – Slovensko

Cena pre Slovensko je 879€ a kúpiť si ho budete môcť pomocou oficiálneho obchodu Vive.com a Alza.sk. Predaj headsetu začne na Vive Day, teda 5. apríla 2018. Spolu s potvrdením ceny novej verzie sa tá pôvodná HTC Vive dočkala oficiálneho zlacnenia a od dnešného dňa je v oficiálnych obchodoch dostupná za 599 €.

Kúpiť z Alza.sk za cenu 575€

Predplatné v obchode Viveport

Pokiaľ si HTC Vive Pro zakúpite do 3. mája tohto roku, dostanete navyše aj polročné predplatné do Viveport obchodu, kde sa nachádza už viac ako 400 VR titulov, ktoré môžete hrať pomocou predplatného. To znamená, že si každý mesiac môžete vybrať z 5 titulov.

Zobraziť HTC Vive pro v Alze

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
50%
Prekvapilo ma to
50%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk