Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Samostatný VR headset Oculus Go bol ohlásený
0

Ešte minulý rok na Oculus Connect 3 bol ohlásený koncept – Standalone. Čo znamenalo VR headset, ktorý k svojmu behu nepotrebuje žiadny výpočtové zariadenie, teda ani počítač a ani smartfón. Tento rok na Oculus Connect 4 bol predstavený nový VR headset, no nie priamo z tohto konceptu. Nazýva sa Oculus Go a jeho cena je šokujúca, 168.69€. Ide o VR okuliare, na ktorých môžete vidieť zážitky podobne ako na Samsung Gear VR, ale bez nutnosti drahého smartfónu.

Oculus Go – virtuálna realita bez počítača a smartfónu

Oculus Go má v sebe celý hardvér (s mobilným výkonom), nechýbajú ani kamery aby mohol zistiť svoju aktuálnu pozíciu.  Ako displej bol použitý LCD displej s rozlíšením WQHD 2560X1440. Celé VR okuliare sú potiahnuté látkou, s gumovým upínaním a integrovaným zvukom priamo v headsete.


To znamená, že všetci okolo Vás budu počuť čo práve robíte vo virtuálnej realite. K headsetu môžete použiť rovnaký ovládač ako ku Gear VR, teda virtuálnej realite od Samsungu. Všetok obsah, ktorý je dostupný pre Gear VR obsah je kompatibilný s headsetom Oculus Go. Baličky pre vývojárov budu zaslané v novembri.

 

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk