HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Google Earth VR pre Vive a Oculus už prináša aj Google Street View
0

O tom, že si uličky, zaujímavé pamiatky a ďalšie zaujímavé 360-stupňové videa z celého sveta môžete pozrieť cez mobilnú virtuálnu realitu asi viete. No Google Street View už zobrazíte aj na HTC Vive a Oculus Rift headsetoch. Vďaka aktualizácií od Google, budete teraz môcť nie len pozrieť sa na svet ako obor, ale aj pozerať na svet z pohľadu bežného človeka.

Google Earth VR


Už je to niekoľko rokov čo vznikol Google Earth, program s ktorým sme mohli spoznavať celý svet pomocou myšky, prezerať každé jedno miesto na zemi. Tento projekt sa presunul aj do virtuálnej reality a to pod názvom Earth VR. Ponúka sa tak možnosť navštíviť miesta, pomocou vlastných rúk, obzrieť si lokality z vtačej perspektívy. K dispozícii máte 510 miliónov km². Ešte pred samotným prezeraním celého sveta môžete absolvovať pred-pripravené virtuálne výlety.

Táto aplikácia ale do tohto programu nezapájala množstvo 360-stupňových panorám, ktoré sú dostupne cez službu Google Street View. Pár dni dozadu ale prišla nová aktualizácia, vďaka ktorej sa budete môcť prechádzať ulicami 85 krajín. Zobrazenie Street View sa spustí približovaním k zemi podobne, ako je tomu u klasického Google Earth pre počítače. Po priblížení na najnižšiu úroveň sa používateľom zobrazí virtuálne tlačidlo pre zobrazenie panorámy. Následne sa rozhranie prepne na klasickú 360-stupňovú fotografiu Street View, na ktorej si pomocou točenia hlavy meníte uhol pohľadu.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk