Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Counter Strike GO s Oculus Rift a Virtuix Omni

Minule sme si ukázali Skyrim s oculus rift. Teraz si ukážeme video zo veľmi známej a celosvetovej hry Counter Strike : Global Offensive s použitím okrem Oculus Riftu aj Virtuix omni. Základom spomínaného zariadenia je kruhová plocha so 40 kapacitnými senzormi a prstenec obopínajúci hráča.

Spomínaná plocha si vyžaduje špeciálne upravenú obuv, vďaka čomu hráč v reálnom svete chodí na mieste, no postava v hre sa pohybuje. Zariadenie pritom rozlišuje taktiež rýchlosť chôdze, vďaka čomu môžete v hre aj bežať. Chôdza vzad a do strán však technológii zatiaľ robí problém.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk