HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Ako vyzerá HTC Vive zvnútra
0

Pred týždňom sme sa pozreli na pitvu VR Headsetu Oculus Rift. Dnes známy portál iFixIt priniesol ďalšie zariadenie, ktoré nám sprostredkúva virtuálnu realitu. HTC Vive ale vyzerá zvnútra oveľa lepšie a náročnejšie.

HTC Vive zvnútra

HTC Vive zvnútra (Zdroj : iFixIT.com)

Kedže HTC Vive je zariadenie robené do priestoru, poskytuje mnoho senzorov(infračervené fotodiódy) na detekciu pohybu v priestore. Tento portál ohodnotil okuliare a jeho zariadenia 9 z 10, čo znamená, že je ľahko opraviteľný a poskladateľný. Aj na samotnej doske sa nachádza viac komponentov, než je obvyklé. Nájdeme sem  aj mikroradiče pre konverziu obrazu či sedemportový USB rozbočovač, niekoľko flash pamätí s kapacitou 4 až 32 MB, gyroskop s akcelerometrom či konvertor od Toshiby, prevádzajúci 4K obraz pre použitie na oddelených displejoch.


HTCVive zvnútra 2

Pitva HTC Vive (Zdroj : iFixIT.com)

Sklíčka s displejom pre HTC Vive (Zdroj : iFixIT.com)


Zdroj : TheVerge, iFixIt.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk