Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Zbavte sa fóbie z pavúkov pomocou virtuálnej reality
0

Jedno z využitia virtuálnej reality v budúcnosti je aj v zdravotníctve, napr. operácie s Google Cardboard, či výcvik chirurgov a pod. Ale v zdravotníctve sa dá použiť aj ako forma zbavenia sa rôznych fóbií. Vytvorené hry sú už na aviafóbiu (strach z lietania), klaustrofóbiu, paranoju a taktiež arachnofóbiu (strach z pavúkov), ktorú som si vyskúšal s programom pre Oculus Rift – Fearless.

Fóbia z pavúkov ?

Fearless je hra pre Oculus Rift, ktorá sa dá stiahnúť zdarma a jej veľkosť je 202MB. Táto hra sa Vás pokúsi zbaviť fóbie z pavúkov. Po nasadení headsetu sa ocitnete v miestnosti, v ktorej máte stolík a projektor pred Vami. Celá hra je v angličtine a v slúchatkach Vám hovorí muž, ktorý rozpráva o tom, že arachnofóbiu má 33% ľudí na celom svete. Mohli ste ju zdediť, alebo mať zlý zážitok.

Fearless lieči fóbiu z pavúkov
Fearless lieči fóbiu z pavúkov

Následne sa Vám zobrazujú fotografie pavúkov a stále a stále reálnejšie. Počas toho odpovedáte na otázky vývojárov,  ktoré ale môžete preskočiť. Dostávate otázky na zlepšenie programu, hovoríte ako sa cítite a ako to na Vás vplýva. Obrázky idú ďalej, až pokiaľ sa pred Vami nezjaví pavúk.


STOP arachnofóbii s pomocou virtuálnej reality ?

Pavúk, ktorý je veľmi malý a prechádza sa po Vašom stole. Našťastie netrpím touto fóbiou, a tak neviem posúdiť, aký to má vplyv a účinok. No po tom ako sa pavúk na Vašom stole prejde, si budete musieť zakúpiť plnú verziu tejto hry, alebo skôr programu. Cena je 9,99€ a pokiaľ Vám to pomohlo sa zbaviť strachu z pavúkov, môžete podporiť autorov vo vývoji.

Hra Fearless cena
Kúpa hry

Stiahnuť FearLess pre Oculus Rift

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk